Glosa: Premiérská supervize | E15.cz

Glosa: Premiérská supervize

Premiér Bohuslav Sobotka
Premiér Bohuslav Sobotka
• 
ZDROJ: ctk

Jana Havligerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Spanilé jízdy do krajů, vřelá setkání s představiteli regionů, nezávazné sliby. Stejný scénář teď bude mít premiérova okružní cesta Prahou po jednotlivých rezortech. Předseda vlády má vždy zhruba hodinu na to, aby pohovořil s ministrem a prezentoval vlídnou tvář kabinetu. Anebo svou?

Tahle supervize nemá ani nemůže mít nic společného s opravdovým řešením problémů, ty se probírají na koaliční radě. Proto ale není třeba Sobotkovu snahu zatracovat nebo se jí vysmívat. Mezi čtyřma očima se dost často skutečně mluví volněji než v přítomnosti svědků, zvláště jde-li o nadřízené, v tomto případě myšleno šéfy KDU-ČSL a hnutí ANO.

Premiér chce do vládních prázdnin navštívit všechny šéfy úřadů, předem ale oznámil, že žádné výměny v kabinetu nechystá. Pověstný povzdech z Menzelových Ostře sledovaných vlaků „Inspektorská zahrádka je v p….“ tedy od této série návštěv nečekejme.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.