Zápisník Dušana Kütnera: Jak správně forejtovat | E15.cz

Zápisník Dušana Kütnera: Jak správně forejtovat

Dušan Kütner

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Kauza kolem dehonestujícího videa, na němž je údajně nyní již bývalý letitý protokolář Pražského hradu Jindřich Forejt, dostává konečně o něco odlehčenější podobu. Sociální sítě se totiž začaly hemžit vtipy.

Z některých lze cítit jistou soustrast, neboť „střízlivej a nesjetej by přece s prezidentem a kancléřem nemohl vydržet“. Jiné se snaží zavést do slovníků nové anglické slovo psané číslovkou 48 (čtěte „for-ejt) znamenající erotické hrátky pod vlivem kokainu.

Správce twitterového účtu ministerstva kultury pak připomněl úterní výročí úmrtí textaře Iva Fischera, autora hitů Doktorát z průšvihů, Kujme pikle, Supi, Padá sníh a Sbohem, lásko − těžko popsat aktuální osudy ex-protokoláře stručněji a lépe.

Reportáž České televize v pořadu 168 hodin definitivně odpověděla na otázku, zda je, či není skupina Ortel neonacistickou.

Pokud se na jejích koncertech hajluje, volá „Sieg Heil“ a „Bílá síla“ a padají výzvy o tom, že cikáni patří do plynu, jiná varianta než neonacismus na stole není. Romský hudebník Radek Banga pak za svůj protest proti druhému místu skupiny Ortel v anketě Český slavík čelil desítkám vzkazů vyhrožujících likvidací, plynem, koncentrákem a povzdechy o tom, „že je škoda, že ten pán s knírkem svou práci nedokončil“.

Lucie Bílá po předávání slavíků prohlásila, že žijeme v zemi, kde by si lidé měli vážit jeden druhého. Možná by to samé měla říct i fanouškům Ortelu. S jejím jménem by ji ostatně mohli i poslechnout.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video