Zápisník Marka Schwarzmanna: Komu věřit | E15.cz

Zápisník Marka Schwarzmanna: Komu věřit

Marek Schwarzmann

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Když v uplynulých týdnech Elon Musk svými tweety způsobil cenové skoky bitcoinu, reakce publika byla nejsilnější v extrémech: „Je to vizionář, sláva, zachrání BTC!“ a „Je to čučkař a manipulátor, zavřete ho!“ Pravda je asi někde uprostřed, byť podle mě osciluje k té manipulátorské ose.

Elon vychází jako BTC čučkař třeba v porovnání s Timem Draperem. Tenhle člověk koupil 41 tisíc bitcoinů v době, kdy stály šest babek. A pak o ně v roce 2014 při pádu burzy Mt. Gox přišel. V témže roce se do kryptopozic ale vrátil: po zabásnutém zakladateli Silk Road totiž Tim od U.S. Marshals Service vydražil 30 tisíc bitcoinů v kusové ceně kolem 600 dolarů.

Správně také předpověděl prolomení 10 tisíc dolarů za BTC na podzim 2017. Nyní věští, že Amazon dříve či později začne akceptovat BTC a že do kryptoměny zainvestuje i Netflix. Tomu se dá věřit více než tweetu od Elona.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.