Zápisník Marka Schwarzmanna: (Ne)logičnost | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Zápisník Marka Schwarzmanna: (Ne)logičnost

Marek Schwarzmann

Marek Schwarzmann

Evropské vlády ve snaze zalepit díry ve svých socialistických rozpočtech, ale také ve snaze sáhnout si na objemy peněz, které na jejich území generují technologičtí giganti jako Facebook, Amazon či Google, postupně zavádějí digitální daň.

Včera ji odklepla Itálie, už v červenci ji zavedla Francie, v Česku se mluví o sedmiprocentní srážce. Nic proti tomu, je to i celkem logické, ale podívejme se na to z jiné strany: kdy naposledy jste zažili, že by firma nepřenesla zvýšení provozních nákladů do ceny svého produktu či služby? Jste připraveni na to, že se za účet na Facebooku nebo za e-mail od Googlu začne platit? A co teprve za zpravodajství…

Dámy a možná i pánové, zbystřete. Toužíte-li vroucně po tom, že vás zachrání princ na bílém koni, nečekejte marně na Pavla Trávníčka ani na svatého Martina. Vydejte se do Severní Koreje. Tamní krutovládce a další v řadě Kimů v čele komunistického režimu se nechal zvěčnit, jak cválá po posvátné hoře Pektu na bílém hřebci. A že to je pohled! Atletická dynamika, svaly hrající v symfonii svižného cvalu… prostě krásný kůň.

Itálie schválila tříprocentní digitální daň. Zasáhne hlavně americké internetové giganty
Námitky proti digitální dani Schillerová odmítá. Lhůtu pro účinnost zákona neprodlouží

Kim cválá na bílém koni na posvátnou horu. Je to předzvěst letu do vesmíru, tipují experti

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!