Zápisník Pavly Palaščákové: Zoufalý odhad EU | E15.cz

Zápisník Pavly Palaščákové: Zoufalý odhad EU

Pavla Palaščáková

Pavla Palaščáková

„Narůstá dojem, že Čína a Rusko si uvědomují, že Asad již nemá budoucnost. Jeho čas skončil a v Sýrii musí existovat demokratická vláda,“ pravila německá kancléřka Angela Merkelová v únoru 2013. Sýrie se ještě dnes topí v krvi a prezident Bašár Asad je stále blíž k opětovnému ovládnutí celé země. A Merkelová zůstala jednou z hlavních postav EU, jejíž schopnost reakce na mezinárodní dění odpovídá kvalitě prognózy kancléřky.

Katalánští politici, kteří se v roce 2017 pokusili region vyrvat ze Španělska, dostali devět až třináct let natvrdo. Myšlenka katalánské nezávislosti stále žije, nyní by pro ni hlasovalo 47 procent obyvatel regionu. S mučedníky ve vězení by se to nad padesát procent mohlo vytáhnout snadno.

Na sociálních sítích se rozjíždějí konspirační teorie o nedávné havárii letadla v Kongu. Spekuluje se, že během ní zahynul ruský realizátor obřích státních zakázek a údajně i majitel trollí farmy a sponzor žoldáků Jevgenij Prigožin. Ještěže je daleko snazší vyvrátit povídačky o něčí smrti než fake news.

Česko vyhlásilo zbrojní embargo vůči Turecku. Do země pozastavuje vývoz vojenského materiálu
Katalánští politici dostali kvůli referendu vysoké tresty. Vicepremiér půjde do vězení na 13 let
Pravda o pravdě: fake news v českém rybníce

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!