Zápisník Štěpána Brunera: S větrem o závod | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Zápisník Štěpána Brunera: S větrem o závod

Štěpán Bruner

Štěpán Bruner

Ministerstvo zemědělství zrušilo úterní tiskovou konferenci po jednání s generálními řediteli státních podniků povodí. Tématem měl být nedostatek vody. V zemi, kterou se prohání orkán Sabine provázený silnými dešti, by nejspíš o podobné téma, byť dlouhodobě aktuální, nebyl velký zájem.

Vichřice potrápila nejen terénní zaměstnance Českých drah, ale i IT specialisty národního dopravce. Lidé, kteří se v pondělí ráno chtěli podívat, jestli jejich vlak jede, měli smůlu. Web Českých drah kolaboval.

Silné větry nezasáhly jen Česko. Nedělní let British Airways z New Yorku do Londýna stanovil nový neoficiální rekord, když transatlantickou trasu absolvoval za čtyři hodiny a 46 minut, skoro o dvě hodiny rychleji než obvykle. Boeingu 747 totiž pomáhal vítr v zádech o rychlosti přes 420 kilometrů za hodinu, oproti zemi se letadlo chvílemi pohybovalo rychlostí více než 1300 kilometrů za hodinu. Opačným směrem by to asi tak snadno nešlo, nemluvě o tom, co by s podobným „rekordem“ udělal nadzvukový Concorde, kdyby byl ještě v aktivní službě.

Vyvrácené stromy, zastavené vlaky a výpadky elektřiny. Vichr dorazil do Česka
Západ Evropy zasáhl orkán, ruší se lety i železniční spoje

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!