Šokující odhalení: Jak Disney Lorcana mění pravidla hry

Zdroj: Ravensburger CEE s.r.o.

Od února 2024 je už i v Česku oficiálně v prodeji sběratelská karetní hra Disney Lorcana. Fanoušci se na dlouho očekávané pokračování s názvem Into the Inklads nedočkavě vrhli. A není se co divit. Tahle hra totiž pobláznila miliony malých i velkých Disney nadšenců. Přečtěte si, co za jejím úspěchem stojí a proč se karty prodávají i za desítky tisíc korun.

Na magické Disney kartičky se stály fronty

První sérii karetní hry Disney Lorcana s názvem The First Chapter vzali fanoušci útokem. Hra vyšla ve Spojených státech v srpnu 2023 a kartičky si hráči rozebrali doslova během pár dní.

Neuvěřitelný „hype“ kolem kartiček se pak přenesl také do Evropy a v únoru 2024 se i čeští fanoušci konečně dočkali. Disney Lorcana sem vtrhla rovnou s nejnovější sérií Into the Inklands, ve které představila zcela nové typy karet a díky tomu i nové herní možnosti. Nejdřív se kartičky dostaly mezi herní nadšence, které je okamžitě zařadili na špičku v současné nabídce TCG (Trading Card Games).

Disney Lorcana si totiž získává popularitu nejen svým unikátním designem, ale především ojedinělým herním stylem. Ten zaujme jak zkušené herní mazáky, tak nadchne i nováčky svou relativně snadnou herní strategií.

Porazit soupeře? Ne, nasbírat „lore“

Abyste ve hře Disney Lorcana zvítězili, nesnažíte se zničit soupeře tak jak je tomu u většiny her. Místo toho sbíráte lore. Neboli dílky příběhu. Jakmile jich získáte 20, vyhráváte. K tomu, abyste lore nasbírali samozřejmě využíváte sílu svých karet. V balíčku jich musíte mít alespoň 60, abyste mohli začít hrát.

Ve hře se stáváte Illumineerem, který ovládá magický inkoust, pomocí kterého vyvolává záblesky známých Disney postav. Máte k dispozici karty s různě barevným inkoustem, který vám propůjčuje unikátní schopnosti a strategické možnosti.

Každá barva představuje trošku jinou herní strategii. Takže i když na první pohled vypadá Disney Lorcana jednoduše, právě šikovnou kombinací těchto karet dokážete rychleji porazit svého soupeře.

Červené karty například lépe slouží k útoku, šedé naopak poskytují hráčům obranná kouzla. Kromě karet postav jako je Moana, Mickey Mouse nebo třeba Elsa z Ledového království, máte na ruce i kouzelné předměty, karty lokací nebo písně.

Ravensburger CEE s.r.o.

Epický souboj dobra a zla teprve začíná

Poklidné vody Disney Lorcana rozvíří už čtvrtá série s názvem Ursula’s Return. Mořská čarodějnice Uršula totiž unikla ze středu říše Illuminary a je připravená ovládnout celou Lorcanu. V cestě ji stojí pouze hráči. Do hry vstupují nejen nové postavy, ale i herní postupy. Ve čtvrté série se také dozvíte více informací o příběhu Lorcany i samotných Illumineerech.

Tady teprve začne epický souboj. Disney Lorcana totiž vydává také první kooperativní sběratelskou karetní hru, která přímo navazuje na čtvrtou sérii. Illumineer’s Quest Deep Trouble vás zavede do doupěte Uršuly a pak už je to na vás, jak si s ní pomocí svých karet poradíte. Můžete hrát ve dvou nebo čtyřech hráčích a máte společný cíl – porazit Uršulu.

Novou sérii Disney Lorcana s názvem Ursula’s Return seženete nejen ve specializovaných herních obchodech, ale také v běžné prodejní síti.