Nové technologie snižují náklady na vytápění hal i skladů. Radost z nich má i příroda | E15.cz

Nové technologie snižují náklady na vytápění hal i skladů. Radost z nich má i příroda

ZDROJ: 4heat s.r.o.
Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Majitelé firem hledají nové způsoby, jak šetřit při vytápění. Motivací jsou nejen dlouhodobě nižší náklady, ale také zodpovědný přístup k životnímu prostředí. Díky novým technologiím, jako jsou tepelná čerpadla a plynové kondenzační ohřívače nemusí být vytápění firemních budov, skladů, dílen a hal noční můrou.

Firmy se nechtějí nechat „sežrat“ náklady na vytápění svých budov

Snižování nákladů na provoz je v současné době hlavním tématem většiny podniků. Klíčovou položkou jsou energie. S příchodem zimních měsíců se dostává do popředí otázka vytápění. U průmyslových hal, skladů a dalších velkých objektů se jedná o značnou část celkových nákladů.

Každý typ budovy má svá specifika provozu a roli také hraje konstrukce. Specialisté na vytápění z firmy 4heat využívají patnáctileté zkušenosti v této oblasti a navrhují řešení, která jsou ekonomická i ekologická. Firmy totiž musí dodržovat evropská nařízení energetického provozu s ohledem na životní prostředí. Pořídit nejlevnější zařízení pro vytápění hal je často cesta do pekel. Majitelé průmyslových objektů si musí uvědomit, že laciné topné systémy zvyšují náklady na servis i spotřebu plynu. Snažíme se přinášet osvětu a zdůrazňovat, že je důležité přemýšlet dlouhodobě.

Autor: 4heat s.r.o.

Mnohem více se dá ušetřit při správně zvoleném způsobu vytápění. Investice do vhodného zdroje tepla se vrací už do pěti let, jako je to u tepelného čerpadla vzduch-vzduch SAX AIR nebo do tří let v případě plynového kondenzačního ohřívače.  Tepelné čerpadlo SAX AIR umí topit i chladit, a to vše při zachování špičkových parametrů koeficientu výkonu. Pokud tedy firmy potřebují v létě řešit chlazení, tak s tímto tepelným čerpadlem mají dvě mouchy jednou ranou. Nemusejí pořizovat klimatizace a šetří své peníze.

Na vlně tepelných čerpadel

Tepelné čerpadlo využívá teplo z okolního prostředí a podle toho budovu buď ohřívá, nebo ochlazuje. To jiný zdroj rozhodně neumí. Tepelné čerpadlo SAX AIR s výkonem do 40 kW je bezkonkurenční. To není jeho jediná přednost. Prozíraví majitelé firem ocení také to, že i v budoucnu bude splňovat stále se zpřísňující parametry evropských nařízení známé pod označením EcoDesign. „Instalace je velmi rychlá, protože mezi vnitřní a venkovní jednotkou je pouze rozvod chladiva. Někdy je potřeba šetřit každé místo. Vnitřní jednotku tepelného čerpadla instalujeme na zeď, takže nezabírá podlahovou plochu,“ přibližuje obchodní ředitel společnosti 4heat Michal Škvařil a potvrzuje, že tepelné čerpadlo je téměř bezúdržbové a díky vzdálenému přístupu pro jeho ovládání je také jeho kontrola a servis velmi snadná. I toto jsou oblasti, které šetří peníze. Životnost tepelného čerpadla je až dvacet let, přičemž po provedení případných oprav jej lze provozovat řadu dalších let.

Autor: 4heat s.r.o.

Plynové kondenzační ohřívače vzduchu na scéně

Tam, kde není možné z různých důvodů použít tepelné čerpadlo, se nabízí plynové kondenzační ohřívače vzduchu. Ty fungují tak, že efektivně využívají teplo, které vzniká spalováním. Přední český dodavatel komplexních řešení pro vytápění a chlazení společnost 4heat doporučuje do velkých objektů ekologicky a technologicky vyspělé plynové ohřívače vzduchu AERMAX®. Tajemství jejich účinnosti, a především technologického náskoku oproti ostatním zařízením je nově pojatý výměník tepla s 3D profilováním, díky němuž dochází k výrazně lepšímu přenosu tepla a dosud nejefektivnějšímu proudění vzduchu. „Z plynových ohřívačů vzduchu bych vyzdvihl zařízení AERMAX® KONDENSA, které splňuje normu Ekodesign 2021. Je plně vybaveno digitálním řízením výkonu a autodiagnostikou, nabízí rozsah pracovního tepelného výkonu 4,9–97,1 kW a už za tři roky jen na úsporách plynu setřete rozdíl s nejlevnějším topidlem na trhu,“ popisuje Michal Škvařil. Podle potřeby si firmy mohou vybrat z několika výkonových řadách od minimálního výkonu 5 kW do 100 kW. Pro dosažení potřebného výkonu se jednotky propojí a ovládají pomocí jedné centrální regulace. Pro uvedení do provozu je postačující připojit zařízení k elektrické a plynové síti.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery