Kara už nebude one-man show jako dřív, říká její šéf Zdeněk Rinth | e15.cz
Štítek Premium

Kara už nebude one-man show jako dřív, říká její šéf a staronový spoluvlastník Zdeněk Rinth

Jaroslav Bukovský

Jaroslav Bukovský

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Nejdříve prodal za stamiliony, aby se za desítky milionů vrátil zpět. Na palubu Kary, někdejší kožedělné legendy s pohnutým osudem plným byznysových i vlastnických kotrmelců. Zdeněk Rinth během necelého roku provedl z ředitelského křesla Karu insolvenčním martýriem až do prozatím posledního, symbolického dějství. Od dubna je firma pryč z „insolvenční lopaty“ a vrací se do standardního obchodního režimu. A dokonce prý i vydělává. „Zatím jsme v zisku minimálně, ale nějaké plus tam je. A předpokládám, že letošní rok i plusem skončí, abychom mohli investovat. Před rokem 2018 Kara nikdy nebyla ve ztrátě, teď je pro mě důležité udržet Karu v ziskovém módu,” říká šéf oděvní firmy a její pravděpodobný budoucí většinový vlastník Zdeněk Rinth ve svém prvním rozhovoru poté, co Kara opustila insolvenční režim.

Kara se v dubnu formálně postavila zpátky na nohy, vystoupila z insolvence. Co to reálně znamená pro váš byznys?

Není to zdaleka jen formální krok vpřed, některé velké společnosti totiž spolupracovat s firmami v insolvenci ani nemohou, anebo požadují zálohy za dodávky, protože firma není vnímaná, že je úplně v pořádku, byť má povolenou reorganizaci.

Jsou stále na scéně věřitelé, kteří nedostali své peníze a hodlají o ně usilovat? 

Ne, nejsou. Všichni věřitelé s uznanou pohledávkou jsou uspokojeni na základě reorganizačního plánu. O pohledávkách popřených věřitelů, jichž je marginální počet, musí rozhodnout soud. Nicméně i s nimi reorganizační plán počítá a v Kaře na jejich uspokojení máme vytvořenou rezervu.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery