Big Smokers rozšiřuje gastronomickou scénu v Holešovicích | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

FOTOREPORTÁŽ E15: V Holešovicích nepřestávají přibývat bistra, jádrem nového konceptu je udírna

Petra Jansová

Petra Jansová

Gastronomická scéna v pražských Holešovicích se před necelým měsícem rozrostla o nové bistro. Podnik, jehož spolumajitelem je Tomáš Oujezdský z letenského Mr. HotDog, nabízí maso od českých farmářů vyuzené na bukovém dřevě.

Minimalisticky pojatý interiér vyplňuje vůně bukového dřeva linoucí se z udírny. Právě ta je, jak říká Tomáš Oujezdský, vlajkovou lodí nového konceptu Big Smokers.

„Na tomto projektu spolupracuji se Silvií Jackson (spolumajitelka podniku, pozn. red.). Jde o koncept, ke kterému jsme měli oba nějakým způsobem blízko a chtěli ho realizovat,“ dodává Oujezdský.

Prohlédněte si fotogalerii:

Ten před čtyřmi roky začal provozovat dnes už legendární bistro Mr. HotDog v Kamenické ulici. V případě Big Smokers padla volba na Holešovice nejenom kvůli vhodnému prostoru. Od 30. let minulého století na místě fungovala pekárna.

Rekonstrukce interiéru do dnešní podoby se stejně jako v případě letenského bistra chopili architekti Pavel Nový a Vít Svoboda z ateliéru 0,5 Studio.

Klasická čtyřka žije nejen ze štamgastů. Nádražka v Radotíně vábí na nízké ceny a velké porce

Bistro sice funguje jako samoobsluha, přesto majitelé přisuzují značnou váhu i servisu. K objednávkám přidávají veškeré informace o ingrediencích.

„Maso pochází striktně od českých prověřených chovatelů, kteří si zakládají na správné stravě a zacházení se zvířetem. Zeleninu, máslo, mléko, vajíčka z místních zdrojů si pečlivě vybíráme. Pokud to jde, uvažujeme lokálně,“ uzavírá Oujezdský.

Chtěli byste rozjet vlastní gastropodnik? Objednejte si manuál E15 s praktickými tipy, jak na to. Dnes objednáte, další pracovní den máte časopis u sebe >>>

Magazín E15 Premium Chceš hospodu?

Karlín, Smíchov, Holešovice... server E15 se mapování zajímavých bister či hospod věnuje dlouhodobě. Připomeňte si některé z předchozích fotoreportáží:

Banální gastrokoncept zabral. Česká hranolkárna nepřestává expandovat do dalších měst
Není fast food jako fast food. Na Letné se stojí fronty na skvělý hot dog
Reportáž E15: Místo parkoviště kvalitní gastronomie. Na Smíchově otevřeli další Manifesto
Na jeho kanadské hranolky se stojí fronta. Dělejte si všechno sami, radí šéf pražského bistra Garage

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!