Merkelová představila volební program, Němcům slibuje plnou zaměstnanost | e15.cz
M A

Volby

Merkelová představila volební program, Němcům slibuje plnou zaměstnanost

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Plná zaměstnanost do roku 2025 je jedním z ústředních bodů volebního programu německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) a její sesterské bavorské Křesťanskosociální unie (CSU). Program v Berlíně představila kancléřka Angela Merkelová a bavorský premiér Horst Seehofer. Parlamentní volby se v Německu budou konat 24. září.

"Blahobyt a bezpečnost pro všechny" je podle Merkelové heslo, kterým by se dal shrnout předvolební program, který dnes jednohlasně schválila předsednictva CDU i CSU.

V hospodářské oblasti Merkelová slíbila voličům, že CDU/CSU nehodlá zvyšovat daně ani zadlužení země. Soustředit se chtějí také na digitalizaci, upravit hodlají v případě volebního vítězství také zákon o přistěhovalectví kvalifikovaných pracovních sil.

Zlepšit by tyto konzervativní strany chtěly v nadcházejícím volebním období také postavení rodin s dětmi, podílet se chtějí i na zlepšení situace v Africe, odkud do Evropy proudí značná část migrantů. Merkelová na tiskové konferenci hovořila o "Marshallově plánu" pro Afriku. V případě migrantů, kteří již na území Německa jsou, chtějí konzervativci podporovat jejich integraci.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Volby

V roce 2022 se v Česku konají volby do Senátu a komunální volby.

Prezident Zeman stanovil termín voleb na 23. a 24. záží 2022. Přečtěte si podrobný speciál, jak volit v komunálních volbách a jaký postup platí pro volby do Senátu. V obou případech potřebujete volební lístky, které vhodíte do uren ve volebních místnostech. Volební systém a pravidla se však liší. Odlišná pravidla platí hlavně pro voličský průkaz. Letošní volby znamenají i to, že se budou volit noví primátoři Prahy a Brna. Možná vás bude také zajímat, jak funguje volební komise, případně jak se stát jejím členem a jak vysoká bývá obyčejně volební účast. Na webu E15 vám přineseme i přehled kandidátů a výsledky voleb.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery