Volby 2018 | Volby 2018 - Hynek podpoří Zemana | e15.cz
M A

Prezidentské volby 2018

Hynek podpoří ve druhém kole Zemana

Kandidát na prezidenta Hynek
Kandidát na prezidenta Hynek
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Neúspěšný kandidát na prezidenta Jiří Hynek podpoří v prezidentských volbách současného prezidenta Miloše Zemana. Řekl to po dnešní debatě Jiřího Drahoše a Zemana v České televizi. Hynek oběma kandidátům zaslal otázky, odpověděl mu na ně jen prezident, řekl.

Zatímco Drahoše podpořili protikandidáti z prvního kola Michal Horáček, Marek Hilšer, Pavel Fischer, Mirek Topolánek a Vratislav Kulhánek, na Zemanovu stranu se postavil Petr Hannig. Hynek si vzal čas na rozmyšlenou. Rozhodnout se chtěl po dnešní debatě a na základě odpovědí na otázky, kterými oba kandidáty oslovil. Ještě odpoledne Hynek řekl, že informace nedostal ani od jednoho z uchazečů o post prezidenta.

Průběh druhého kola sledujte v online přenosu >>>

Zemana se v dopise ptal, jestli si po případné výhry v prezidentských volbách ponechá v týmu kancléře Vratislava Mynáře a poradce Martina Nejedlého, zda je pro přijetí eura a pro reformu EU. Ptal se také, jak by zabránil, aby "veškerou moc ve státě" nezískal Andrej Babiš a jeho hnutí ANO, pokud by se jako prezident rozhodl předčasně ukončit svůj mandát.

Drahošovi poslal otázky, jakou úlohu by měl po jeho zvolení jeho spolupracovník Jakub Kleindienst, jehož spojuje se středočeským exhejtmanem Davidem Rathem. Chtěl také vědět, jaká role by byla třeba kněze Tomáše Halíka nebo politiků Ivana Gabala či Petra Pitharta, kteří mu vyjádřili podporu. I na Drahoše směřoval otázky o euru, EU či migraci.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Nejnovější zpravodajství z voleb prezidenta ČR sledujte na Info.cz

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery