ANO už má mít náhradu za Teličku. Mluví se o předním diplomatovi | E15.cz

ANO už má mít náhradu za Teličku. Mluví se o předním diplomatovi

Lucie Bednárová - Info.cz

Hnutí ANO ví, koho by v případě, že by Pavel Telička rezignoval na křeslo europoslance, vyslalo místo něj do Evropského parlamentu. Na základě zjištění redakce INFO.CZ by měl tým stávajících europoslanců za ANO doplnit špičkový diplomat Ivan Jančárek, který v současné době působí na Ministerstvu zahraničních věcí. 

Europoslanec Pavel Telička se k tomu, zda se vzdá křesla v Evropském parlamentu, kam byl v roce 2014 zvolen jako jednička na kandidátce hnutí ANO, zatím nevyjádřil – tiskový brífink plánuje na zítra. Hnutí ANO Andreje Babiše, s nímž se Telička včera po vleklých sporech kvůli směřování zahraniční a evropské politiky definitivně rozešel, má ale i tak v záloze jiného muže, kterého by v případě potřeby vyslalo do Bruselu a Štrasburku.

Podle zjištění redakce INFO.CZ, které potvrdilo několik důvěryhodných zdrojů z Evropského parlamentu, by jím měl být špičkový kariérní diplomat Ivan Jančárek, který v roce 2014 za ANO kandidoval do Evropského parlamentu na pátém (už nepostupovém) místě.

Telička končí spolupráci s Babišem. Další europoslankyně zůstávají

Jančárek redakci napsal, že v „současné době nepovažuje za nutné se k uvedenému tématu vyjadřovat“. Jančárek nyní působí na Ministerstvu zahraničních věcí, kde vede Odbor států subsaharské Afriky a je zástupcem náměstka.

V minulosti byl velvyslancem v Dánsku a Brazílii a na Ministerstvu zahraničí vedl z pozice vrchního ředitele Sekci Evropské unie. Působil také v delegaci pro vyjednávání o vstupu České republiky do EU.

Babiš je pro mě nevinný, možná jsem ho zradil, říká europoslanec ANO Telička

Za hnutí ANO byli v roce 2014 zvoleni čtyři europoslanci a europoslankyně. Kromě Pavla Teličky také Petr Ježek, Dita Charanzová a Martina Dlabajová.

Kromě Dlabajové, která do Evropského parlamentu odcházela z místa předsedkyně Krajské hospodářské komory Zlínského kraje, všichni v minulosti působili na Ministerstvu zahraničních věcí.

Text vyšel na serveru info.cz >>>

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře sledujte na Info.cz

Autor: Lucie Bednárová - Info.cz
 

Volby 2018

Komunální volby 2018 Senátní volby 2018 Voličský průkaz Kandidátní listiny

Senátní i komunální volby proběhnou 5. a 6. října, druhé senátní kolo voleb pak o dva týdny později.

Podle průzkumů budou volby v Praze vyrovnané, hlavní favoriti na primátora už jsou ale známi. U komunálních voleb si dejte pozor na pravidla hlasování, křížkování kandidátů má svá pravidla, která nejsou tolik známa.

V říjnu se obmění také třetina Senátu. Kandidovat se chystají jak neúspěšní kandidáti na prezidenta Jiří DrahošMarek Hilšer nebo například Pavel Fischer, tak bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek nebo nepravomocně odsouzený exhejtman David Rath

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!