Glosa Jana Vávry: Dokonalost Babišova marketingu je spíš mýtus | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Glosa Jana Vávry: Dokonalost Babišova marketingu je spíš mýtus

Jan Vávra

Jan Vávra

Knižní vydání vize Andreje Babiše o Česku roku 2035 vzbuzuje zájem. O dokonale provedený marketingový produkt ale nejde, nevyhnuly se mu více či méně banální chyby.  

Historky o tom, jak se lidé v knihkupectví dožadují Babišovy publikace "O čem sním, když náhodou spím", plní sociální sítě. A nejen oficiální profil šéfa hnutí ANO. Když na část voličů „platilo“ rozdávání koblih zdarma, proč by vlastně nepohrdli knihou. Ta je aspoň svým způsobem zdravější.

Kdo se do ní začte s cílem odhalit nějaké nové tajemství Babišova PR, bude zklamán. Jeho marketing není nutné idealizovat, tím spíše, když se ani řečené publikaci nevyhnuly větší či menší chyby. Tak například: dílo Jana Antonína Bati, které prý sloužilo Babišovi jako předobraz, se nejmenovalo Budujeme stát pro 40 milionů lidí, nýbrž Budujme stát pro 40 milionů lidí.

Cholerik a predátor hluchý k názorům jiných. Tak vnímá Babiše expert na řeč těla

V další části knihy čteme, že se „v Česku plynně anglicky domluví jenom třetina procent populace.” O něco větší lapsus ovšem představuje konstatování, že v Evropě by státy měly v první řadě rozhodovat samy za sebe, aby hned v dalším odstavci následovala lamentace na změnu kurzu německé energetiky. Ta prý vytvořila tlak na okolní státy. Ale tak Německo si přece rozhodlo samo, jak to má podle Babiše být...

Ačkoliv část výše uvedených příkladů tvoří jen drobné formality, ukazují, že nářky a výmluvy ostatních politických stran na skvěle zvládnutý marketing ANO mohou platit jen do určité míry. Babišovo PR zkrátka není bez chyb. A pokud ho má i přesto lepší než ostatní, neméně to vypovídá také o jeho politické konkurenci.

Budujme stát pro 40 milionů lidí: přečtěte si, u koho se inspiruje Babiš
Analýza: Módní pojem postpravda. Nejvíce nás „manipulují“ příběhy, ne fakta. Ví to i Babiš

„Koupím si, co budu chtít.“ Uplynuly tři roky od průlomového interview s Babišem

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře sledujte na Info.cz

 

Volby 2020

Krajské volby a 1. kolo voleb do Senátu se konají 2. a 3. října 2020. Druhé kolo voleb do Senátu se koná 9. a 10. října. Přečtěte si, jak se stát členem volební komise a jak získat voličský průkaz.

Krajské volby

Kandidáti do krajů Jak volit v krajských volbách?

Volby do Senátu

Kandidáti do Senátu Jak volit ve volbách do Senátu?

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!