Dokážeme vyvolat globální apokalypsu. Stačí nám k tomu jen tři bomby, zní z kruhů vůdce KLDR | E15.cz

Dokážeme vyvolat globální apokalypsu. Stačí nám k tomu jen tři bomby, zní z kruhů vůdce KLDR

Mii
Blesk.cz

Neoficiální ambasador vůdce KLDR Kim Čong-una veřejně oznámil, že severokorejská armáda dokáže způsobit globální apokalypsu jen pomocí tří bomb. Řekl také, že se domnívá, že zdejší komunistický režim je perfektní.

Alejandro Cao de Benós je čestným delegátem severokorejské Komise pro kulturní vztahy se zahraničními státy. Zemi často navštěvuje a s vládnoucí stranou udržuje pozitivní vztahy. Své názory na KLDR a Kim Čong-una sdělil španělskému webu Infobae.

Severní Korea má podle něj sílu zničit celý svět, čehož může docílit jen s pomocí tří bomb. Zároveň tvrdí, že země je nepochopená. „Lidé zde mají prostý, bezpečný život, který prožívají s hrdostí,“ vyjádřil Bénos svůj názor. „Nemají žádné sociální problémy, lidé nespí na ulicích… je to trochu jiné, než na co jsme zvyklí, ale funguje to. Všichni spolupracují na veřejném blahobytu,“ dodal ambasador.

Kdo byl vlastně zač? Hollande nedostál svých slibů, končí jako rekordně neoblíbený prezident Francie

Co v posledních dnech dotlačilo Kima k vyvolání globálního konfliktu, který je na spadnutí, Bénos nepopsal. Několikrát ale zopakoval, že Korejci jsou na svůj arzenál hrdí a v případě nouze jej budou bránit všemi dostupnými prostředky. „Lidé se budou bránit zbraněmi a raketami. Máme termojaderné bomby, to je rozhodující,“ řekl ambasador.

Pro to, že Severní Korea vlastní termojadernou bombu (zvanou také vodíkovou), ale neexistují prokazatelné důkazy. V lednu 2016 se režim chlubil údajným testem miniaturizované vodíkové bomby, ale experti to na základě zveřejněných snímků zpochybnili.

Jak probíhaly raketové zkoušky KLDR:
480p 360p 240p
Raketové zkoušky KLDR

Vodíková bomba přišla na svět v 50. letech 20. století. Pracuje na stejném principu jako procesy probíhající uvnitř hvězd, kde se za velkých tlaků a teplot slučují jádra vodíku na jádra helia a následně dál na jádra jiných prvků. Uvolňuje se přitom obrovské množství energie. Taková bomba je několikanásobně (až 400x) ničivější než atomová. Je také těžší ji vyrobit.

Dokončení článku najdete ve zpravodajské sekci portálu Blesk.cz>>>

Exkluzivní záběry: podívejte se do tunelu mezi Národním muzeem a jeho Novou budovou
Modernizace jediné ruské letadlové lodi vyjde na více než 20 miliard
VIDEO: Nic lepšího armáda nemá. Podívejte se, která jsou ta nejproslulejší speciální komanda na světě
Šašek provokuje: Jak Trumpovo bombardování Sýrie vytrollilo americká média

Autor: Mii, Blesk.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!