Gigantická farmaceutická akvizice: Eli Lilly koupí za 179 miliard Loxo Oncology | E15.cz

Gigantická farmaceutická akvizice: Eli Lilly koupí za 179 miliard Loxo Oncology

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Farmaceutická společnost Eli Lilly koupí za zhruba osm miliard dolarů (téměř 179 miliard korun) biofarmaceutickou společnost Loxo Oncology. Firma oznámila, že si tak rozšíří nabídku léků o přípravky na léčbu rakoviny způsobené vzácnými genovými mutacemi.

Dohoda představuje pro Eli Lilly největší posun na rychle rostoucí trh s přípravky pro léčbu rakoviny. Je také potvrzením spekulací, že farmaceutický trh čeká letos řada fúzí a akvizic po zprávě z minulého týdne, že Bristol-Myers Squibb se dohodla na koupi firmy Celgene za 74 miliard dolarů.

Eli Lilly za jednu akcii Loxo zaplatí 235 dolarů. Ve srovnání s páteční závěrečnou cenou akcií to představuje zisk 68 procent. Dohoda by měla být uzavřena do konce prvního čtvrtletí, napsaly agentury AP a Reuters.

Loni v květnu Lilly oznámila, že koupí za 1,6 miliardy dolarů firmy Armo Biosciences, aby rozšířila svou nabídku o léky, které pomáhají imunitnímu systému těla v boji s rakovinou. Finanční ředitel Joshua Smiely pak v listopadu řekl, že firma hledá menší podobné akvizice, na které chce použít čtyři miliardy dolarů získané z prodeje divize veterinárních přípravků Elanco.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video