Rusové tvrdí, že je sankce Západu nebolí | e15.cz

Rusové tvrdí, že je sankce Západu nebolí

Rusové na Krymu slaví výsledky referenda
Rusové na Krymu slaví výsledky referenda
• 
ZDROJ: CTK
Pavla Palaščáková

Pavla Palaščáková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Západní sankce mají zatím nulový dopad na politiku Kremlu. Otázkou také je, nakolik se dotknout jedinců na černých listinách USA a Evropské unie. Není totiž jasné, zda mají mimo Rusko nějaký majetek.

Největší pozornost zatím vzbudili šéf ústavně-právního výboru horní komory ruského parlamentu Andrej Klišas a poslanec Státní dumy Leonid Sluckij. Figurují totiž na obou seznamech a opoziční lídr Alexej Navalnyj na internetu uvedl, že právě jich dvou by se zmražení majetku mohlo citelně dotknout.

„Jsem rád v této společnosti,“ komentoval Klišas své zařazení do soupisu osob, které nebudou moci vycestovat na Západ. Zdůraznil, že nemá žádný majetek v USA. Není ale jasné, jak je to s jeho evropským zázemím. List Vedomosti v roce 2012 informoval pouze o jeho domu ve Švýcarsku.

USA si posvítily také na poradce prezidenta Vladimira Putina, Vladislava Surkova. „V USA mě zajímá Tupac Shakur, Allen Ginsberg a Jackson Pollock. Nepotřebuji víza, abych se dostal k jejich výtvorům,“ podotkl Surkov. Účinnější by každopádně bylo zařadit ho na evropský seznam. Podle Guardianu totiž jeho bývalá žena žije v Londýně, kde má patrně i on nějaký majetek.

Kdyby se na unijní seznam dostala poslankyně Státní dumy Jelena Mizulinová, která je na americkém, nemohla by zřejmě navštěvovat svého syna. Její potomek totiž údajně žije v Belgii. EU však sankcionovala místopředsedu orgánu, Sergeje Železňaka. Před časem přiznal, že jedna jeho dcera studuje v Londýně a další dvě ve Švýcarsku. Popřel však, že by měl v Evropě i majetek.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery