Aerolinky Adria Airways ruší lety a hledají potenciálního investora. Chybí jim hotovost | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Aerolinky Adria Airways ruší lety a hledají potenciálního investora. Chybí jim hotovost

ČTK

Slovinské aerolinky Adria Airways zrušily téměř všechny úterní a středeční lety, protože nemají hotovost. Dopad to může mít až na 3700 pasažérů, napsala agentura Reuters s odvoláním na oznámení leteckého dopravce. Společnost informovala, že se situaci snaží vyřešit s potenciálním investorem. Adria Airways provozuje i letecké spojení mezi Lublaní a Prahou.

Celkem bylo zrušeno 158 pravidelných a charterových letů ze Slovinska, Nizozemska, Turecka, Severní Makedonie, Černé Hory, Albánie, Německa, Švýcarska, Francie, Belgie, Rakouska, Kosova a Řecka, informovala agenturu Reuters firma. Nejbliží let z Lublaně do Prahy nabízí web společnosti až na čtvrtek. Dnešní pravidelný let stránky pražského letiště Václava Havla neukazují.

Slovinské ministerstvo hospodářství uvedlo, že problémy aerolinek ekonomiku země zasáhnou jen krátkodobě a jejich místo může případně zastat jiná společnost. Leteckému přepravci Adria Airways nemůže pomoci stát, protože by se to příčilo pravidlům Evropské unie, uvedli představitelé Slovinska.

Nízkonákladové aerolinky v tísni. Všechny se jara nejspíš nedožijí

Zrušení letu dopadlo mimo jiné na polskou volejbalovou reprezentaci mužů, kteří se mají ve čtvrtek v Lublani střetnout se Slovinci. Do slovinské metropole je nakonec z Amsterodamu dopraví polský vládní speciál.

Slovinsko firmu prodalo v roce 2016 německému investičnímu fondu 4K Invest. Společnost od té doby prodala všechna vlastní letadla a s pronajatými stroji létá do několika evropských destinací.

Adria Airways jsou posledním malým evropským leteckým přepravcem, který se kvůli ostré konkurenci a vysokým cenám leteckého paliva dostal do finančních problémů.

Po pádu cestovky Thomas Cook řeší celá Evropa to, jak dostat lidi z dovolených domů

Letos už zkrachovaly islandské nízkonákladové aerolinky Wow Air, německá letecká společnost Germania či britské regionální aerolinky Flybmi. Pádu britských aerolinek Flybe zabránil jejich prodej konsorciu společností Virgin Atlantic. V pondělí zbankrotovala britská cestovní kancelář Thomas Cook.

Jedna z nejstarších cestovních kanceláří na světě zkrachovala

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!