Celkem 50 umělců se představí na Art Index Pop-Upu. Výstava poběží čtyři dny | e15.cz

Celkem 50 umělců se představí na Art Index Pop-Upu. Výstava poběží čtyři dny

redakce E15.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

50 umělců, 4 dny a více než 150 uměleckých děl. To mohou návštěvníci vidět na letošním J&T Banka Art Index Pop-Upu. Jde o přehlídku tuzemského současného umění, kde svá díla představí 50 významných umělců Česka. Například Eva Koťátková, Krištof Kintera, Kateřina Šedá a mnoho dalších. Výstava, jejímž letošním podtématem je síla umění, bude probíhat od 7. do 10. září v pražské Invalidovně vždy od 10 do 19 hodin. Vstup je zdarma.

Vystavující umělci jsou kurátorsky vybrání z žebříčku J&T Banka Art Index, který už 10 let pomáhá začínajícím sběratelům a milovníkům umění zorientovat se na umělecké scéně, představí to nejnovější ze svých ateliérů. Stejně jako v předchozích letech i letos budou všechna vystavená díla určená k prodeji.

J&T Banka Art Index je připravován každoročně od roku 2014. Jedná se o žebříček stovky umělců narozených po roce 1960, kteří jsou na výtvarné scéně nejvíce viditelní. Úspěchem je samotné umístění v zveřejňovaném top 100. Databáze Artplus.cz, která shromažďuje také údaje o aukčních prodejích, eviduje více než dva tisíce umělců, kteří spadají do této kategorie.

Umění jako součást běžného světa

„Dlouhodobým cílem tohoto bienále je naučit Čechy žít s uměním a vnímat jeho přínos. Zatímco jsme tak v minulých letech inspirovali, jak přistoupit k jeho sbírání a jak současné umění spojit s interiérem, letos jsme se kromě ambice pomoci širší veřejnosti, sběratelům, investorům a milovníkům umění zorientovat se na současné české umělecké scéně zaměřili také na myšlenku, že umění umí léčit. A to nejen jednotlivce, ale i společnost. Pozitivní vliv umění na psychiku se stává čím dál více diskutovaným tématem,“ uvedla J&T Banka ve své tiskové zprávě. 

Jako doprovodný program dětské workshopy nebo meditace

Vedle komentovaných prohlídek a výstavy samotné se mohou návštěvníci těšit na bohatý doprovodný program, jako jsou například kreativní workshopy pro děti či speciální ranní meditace, která bude probíhat ještě před otevřením výstavy a slibuje zážitek z uměleckých děl ještě prohloubit. Na doprovodný program je třeba se registrovat předem na webových stránkách.

Pro více informací o výstavě Art Index Pop-Up, seznamu umělců a doprovodném programu navštivte oficiální webové stránky J&T Art Index Pop-Upu: artindexpopup.cz.

Autor: redakce E15.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah