2030 poboček do roku 2030. Český startup MindZero dobývá USA se saunami. Je tam průkopníkem oboru
Přiměl puritánské Američany svléknout se do plavek a potkat se s jinými v sauně. David Semerád přináší za Atlantik terapie zaměřené na rozvoj mentálního a fyzického zdraví a z evropského pohledu je jeho startup MindZero ve Spojených státech překvapivě průkopníkem.
Zastihnout Davida Semeráda není vůbec jednoduché. Nejen kvůli tomu, že většinu času už dvanáct let tráví ve Spojených státech, ale hlavně je tento devětatřicetiletý zakladatel firem k nezastavení. Davidovo tempo je vražedné už nějakou dobu. Před deseti lety v Praze spouštěl společně s tehdejším parťákem Lubem Smidem mobilního vývojáře STRV, který těžil z levnější, avšak velmi kvalifikované pracovní síly v Česku a prodeje vysoké přidané hodnoty v USA. STRV vyrostla z malé vývojářské firmy ve významného globálního hráče. Mobilní a webové aplikace vyvinula dokonce pro klienty jako Microsoft nebo Tinder.
Vlastní zkušenost i data. I kvůli mentálnímu zápřahu pracoval Semerád pravidelně na svém fyzickém a duševním zdraví. Zatímco fyzický trénink dovedl do dokonalosti, nikdy mu nešly například meditace. Nebavily ho, neuměl se pořádně soustředit, potřeboval něco, co ho donutí být duchem přítomný. Tu správnou terapii pro své tělo i mysl našel v saunování a následném ochlazování. Ze STRV se postupně stahoval a čím dál více času trávil v Americe. A tak před třemi lety odstartoval svůj opravdový životní byznys postavený na vlastní zkušenosti.
Založil MindZero, start-up zaměřený na posílení mentálního i fyzického zdraví pomocí takzvaných kontrastních terapií – tedy pomocí sauny, ledové lázně, dechového cvičení a silného důrazu na komunitu. Semerád vysvětluje, že nechtěl potenciálním zákazníkům jen říkat, že tento postup je nejlepší pro všechny jen proto, že dobře slouží jemu samotnému. Proto si zadal klinickou studii na pennsylvánské King’s College. Z ní vyšlo, že 92 procentům sledovaných osob tento koncept významně pomohl bojovat se stresem. Efektivita byla o dost vyšší než u standardních léků na uklidnění, jimiž jsou západní společnosti proslulé.
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!