Stánky v holešovické tržnici zmizí až v únoru | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Stánky v holešovické tržnici zmizí až v únoru

Stánky v holešovické tržnici zmizí až v únoru
Holešovická tržnice
• 
ZDROJ: profimedia.cz
Nguyen Thuong Ly

Nguyen Thuong Ly

Vedení pražského magistrátu prodloužilo termín, dokdy se mají stánkaři v holešovické tržnici vystěhovat. Na její rozvoj má také dohlížet nový kurátor.

Pražští radní se pouštějí do revitalizace Pražské tržnice v Holešovicích, jejíž plný rozvoj dosud brzdí soudní spory. Náměstek pro rozpočet Pavel Vyhnánek (Praha sobě) chce v první řadě tržnici zbavit stankářů, kteří jsou nyní na hlavních třídách. Magistrát již rozeslal stánkařům výpovědi a dal jim termín do konce ledna pro vyklizení stánků. „Stánkaři se na nás obrátili s argumentem, že je pro ně termín nesplnitelný. Po jednání jsme se rozhodli prodloužit termín do konce února,“ řekl Vyhnánek.

Hlavní město chce prodejcům nabídnout jeden z prázdných pavilonů, kde by mohli v prodeji svého zboží pokračovat. „Konkrétně jednáme o hale 13. Nechceme, aby stánky a jejich sortiment úplně zmizely, protože mají klienty, kteří jsou na ně zvyklí,“ dodal náměstek s tím, že stánky v současné podobě hyzdí celý areál. Vedení města zatím nechystá hromadné výpovědi využívaných pavilonů. Zeleninový trh nebo obchod Alza by měly v příštích letech zůstat na místě.

„Podpoříme setrvání stávajících kulturních institucí, jako jsou Jatka 78 nebo TrafoGallery, které úspěšně fungují a vyhledávají je Pražané i turisté,“ uvedla radní pro kulturu Hana Třeštíková (Praha sobě). Rekonstruovat se budou zatím jen prázdné haly a hlavně veřejné prostranství tržnice. Nevěstinec, kterého se město snaží zbavit už několik let, se s městem o výpovědi soudí. „Věříme, že se ten spor podaří v letošním roce uzavřít,“ řekl Vyhnánek s tím, že případ dostal nový soudce, který by s tím podle něj mohl pohnout. Magistrát také k tržnici zřídil pracovní skupinu. „Chceme také, aby začal fungovat jakýsi kurátor tržnice, který se tomu bude věnovat systematicky, jak je tomu například u náplavek,“ řekl Vyhnánek s tím, že rada zatím nemá jasno, o koho půjde a jaký bude mít úvazek.

Praha bude mít další letecké spojení do Asie. Linka do Bangkoku by měla odstartovat do Vánoc
Penta kvůli dluhům potopila provozovatele českých prodejen Hugo Boss

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!