Frankfurtský autosalon: sledujeme online | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

E15 z Frankfurtu: Po dlouhé době dal o sobě vědět Opel

bru, lie, ČTK, vaj

Mezinárodní autosalon ve Frankfurtu nad Mohanem má za sebou první novinářský den. Počet vystavovatelů se letos proti předchozímu ročníku před dvěma lety snížil o pětinu na 800. Nejpočetnější reprezentaci má Čína se 79 vystavujícími firmami.

Zatímco na loňské přehlídce v Paříži, se kterou se Frankfurt střídá, byly silně zastoupené francouzské značky, letošní hlavní evropská podzimní výstava je ve znamení německých firem.

Některé premiéry měl autosalon za sebou ještě před svým začátkem. V pondělí večer Volkswagen oficiálně představil novou subznačku ID., vyhrazenou elektromobilům. Následně ve světové premiéře ukázal i její první model ID.3, který má konkurovat Modelu 3 od Tesly nebo Nissanu Leaf. VW Group ukázala i další novinky s elektropohonem - Porsche Taycan a Lamborghini Sián.

BMW představuje sérii konceptů naznačujících budoucí designové směřování značky charakteristické stále se zvětšujícím masky ve tvaru ledvinek. Také konkurenční Mercedes poodhaluje budoucnost prostřednictvím konceptu EQS. Nové vozy představila i značka Opel.

Dění na autosalonu jsme sledovali v online přenosu:

Frankfurtský autosalon přináší elektrickou vlnu
Na okraji elektromobility. Autoland Česko hraje o miliardy a vlastní budoucnost

Autor: bru, lie, ČTK, vaj
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!