Autosalon Frankfurt 2019: Volkswagen chystá elektrickou smršť | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Frankfurtský autosalon přináší elektrickou vlnu

Štěpán Bruner

Štěpán Bruner

Záplavu plně elektrických a hybridních vozů přichystaly automobilky na Frankfurtský autosalon. Přehlídka, která začíná v úterý, patří mezi nejdůležitější akce pro celé odvětví, velké novinky přiváží především domácí koncern Volkswagen. Město nad Mohanem nabídne také návrat jedné velké automobilové ikony – Land Roveru Defender.

Ještě před oficiálním startem autosalonu, v pondělí večer, Volkswagen oficiálně představil novou subznačku ID., vyhrazenou elektromobilům. Následně ve světové premiéře ukázal i její první model ID.3, který má konkurovat Modelu 3 od Tesly nebo Nissanu Leaf. Americkou automobilku si bere na mušku i další novinka VW Group. Nové elektrické Porsche Taycan je přímým rivalem Modelu S. Volkswagen také ukázal své nové logo.

Německý koncern má želízko v ohni i mezi supervozy. Lamborghini Sián přitom není jen dalším z řady hybridních supersportů, vůz přináší unikátní technologii, která by do budoucna mohla být zlomová pro celý automobilový průmysl. Baterie nahrazuje takzvanými superkapacitory, vyvinutými ve spolupráci s Massachusettsským technologickým institutem. Superkapacitory jsou lehké a dokážou velmi rychle přijmout i uvolnit energii, jejich hlavní nevýhodou je zatím vysoká cena. Do budoucna by ale podle odborníků mohlo jít o revoluci v pohonu vozidel.

Vizionář i diktátor. Ferdinand Piëch dostal VW na vrchol, oceňoval i Škodu Auto

Nové elektromobily do Frankfurtu přivážejí i další automobilky. Honda odhalí sériové provedení svého městského elektromobilu E, který by se neměl příliš lišit o konceptu představeného na jeře v Ženevě. K prvním zákazníkům by se Honda E měla dostat příští rok. Hned několik elektromobilů představí Mercedes-Benz. Stranou elektrické vlny nezůstává ani Mini, ve Frankfurtu ukáže svůj vůbec první elektrický vůz.

Z Britských ostrovů přijíždí další, tentokrát velmi dlouho očekávaná premiéra. Po mnohaletém vývoji  a řadě záběrů maskovaných vozů Land Rover poprvé naživo ukáže novou generaci legendárního modelu Defender.

Autoprůmysl vyplatil rekordní dividendu, více než sedmdesát miliard šlo do sídla Volkswagenu

Zatímco řada automobilek včetně domácí Škody Auto vyklízí segment minivozů s konvenčním pohonem, Hyundai odhalí novou generaci svého modelu i10, který tak zůstane jedním z mála zástupců postupně vymírající třídy.

Jen dílčími novinkami se pochlubí tuzemská automobilka Škoda Auto. Ve Frankfurtu představí novou úroveň výbavy nazvanou Monte Carlo pro modely Scala a Kamiq.

Frankfurtský autosalon začíná v úterý, po dvou dnech vyhrazených novinářům se ve čtvrtek 12. září jeho brány otevřou široké veřejnosti. Přehlídka, kterou každoročně navštíví statisíce lidí, končí 22. září.

Levnější jüan může poškodit i český autoprůmysl, tvrdí ekonom Táborský
Na okraji elektromobility. Autoland Česko hraje o miliardy a vlastní budoucnost

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!