Obchodník s elektřinou Korlea Invest končí, nemá peníze

„Oznamujeme, že naše financující instituce nás nečekaně informovala, že nám po dlouhém jednání neprodlouží financování,“ uvedl Petrák. „Vzhledem k tomuto faktu Korlea Invest nebude dále schopna zajistit své obchodní aktivity po 29. únoru 2012,“ dodal.
Stop obchodování od 1. března nejvíce zasáhne odběratele v Německu, Česku, Slovensku, Polsku, Maďarsku, Slovinsku a Rumunsku. Mluvčí společnosti k tomu dodal, že společnost dělá veškeré kroky ke zmírnění škod svých obchodních partnerů.
Podle obchodníků oznámení Korlea Invest pravděpodobně vysvětluje, proč se elektřina obchodovaná den dopředu prodávala o čtyři eura levněji než německá spotová cena. Varovali také, že by ukončení dodávek Korlea Invest mohlo negativně ovlivnit rostoucí energetický trh v celém regionu.
Reuters připomíná, že v roce 2009 zkrachoval regionální obchodník s energií Moravia Energo. Energetická společnost ČEZ jí přerušila dodávky elektřiny, protože neplatila denní platby za dodávky. Moravia Energo zásobovala přes tisíc odběrných míst a ztráty obchodních partnerů a bank šly do miliard korun.
Profil společnosti Korlea Invest