Tesla přišla o dalšího manažera. Šéf výroby Hochholdinger odešel k automobilce Lucid | E15.cz

Šéf výroby Tesly končí. Automobilka Lucid jí přetáhla už druhého manažera

Jiří Frydlewicz

Jiří Frydlewicz

Jen tři roky vydržel na své pozici nyní již bývalý šéf výroby automobilky Tesla Peter Hochholdinger. Toho americká společnost v roce 2016 přetáhla z Audi, aby mohl pracovat na voze Tesla Model 3 a také aby během dvou let zvýšil objem výroby tohoto modelu na půl milionu kusů ročně. Nyní však Hochholdinger odchází. A to směrem ke konkurenci v podobě nové automobilky Lucid Motors. Informoval o tom server TechCrunch.

Hochholdinger má za sebou více než dvě desítky let pracovních zkušeností v automobilce Audi, kde byl zodpovědný například za modely A4, A5 nebo třeba Q5. Není jedinou posilou, která do čínsko-amerického startupu Lucid Motors přichází právě z Tesly. Už před ním spojil s novou automobilkou své síly Peter Rawlinson, který se významně podílel na vývoji Tesla Model S. 

Lucid Motors chtějí zatím nabídnout model nazvaný Lucid Air. Ten měl jít původně na trh v roce 2018. Celý proces se však zdržel kvůli finančním potížím, které automobilku postihly. Výrazně jí pomohla až finanční injekce v podobě investice ve výši miliardy dolarů, která přišla ze Saudské Arábie. 

Firma nyní připravuje stavbu vlastní továrny. Stát by měla ve Spojených státech - konkrétně v Arizoně - a její vybudování by mělo přijít na zhruba 700 milionů dolarů. 

Norové stále věří elektromobilům. Polovina nově prodaných aut nemá spalovací motor
Zápisník Jiřího Frydlewicze: Kdo ví, co je Autopilot
Nové elektromobily budou muset vydávat zvuk
V Norsku vyplula první výletní loď světa s hybridním motorem

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!