ThyssenKrupp prodá divizi výtahů. Inkasuje za ni téměř půl bilionu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

ThyssenKrupp prodá divizi výtahů. Inkasuje za ni téměř půl bilionu

ČTK, vku

Německá strojírenská společnost Thyssenkrupp se dohodla na prodeji své divize výtahů konsorciu soukromých investorů. Firmy Advent, Cinven a RAG-Stiftung za ni zaplatí 17,2 miliardy eur (434,4 miliardy korun). Transakce je největší akvizicí uskutečněnou soukromou investiční firmou v Evropě od roku 2007 a největší na světě v letošním roce, píše agentura Reuters.

Divize Thyssenkrupp Elevator je čtvrtým největším výrobcem výtahů na světě za firmami Otis, Schindler a Kone. Je také nejziskovější divizí německého konglomerátu.

Thyssenkrupp si současně dojednal, že do prodávané divize výtahů bude znovu investovat a koupí si v ní podíl za 1,25 miliardy eur. Podle kupní ceny by to mělo být asi 7,3 procenta akcií.

Transakce by měla být dokončena ještě letos. Thyssenkrupp chce zisk z prodeje použít na snížení dluhu a restrukturalizaci skupiny.

Thyssenkrupp se už delší dobu potýká s finančními problémy. Firma mimo jiné čelí klesajícím cenám oceli a zpomalení automobilového trhu i celé německé ekonomiky.

Ranou pro ni byly také nezdařené investice do oceláren v Brazílii a ve Spojených státech. Řešením se měla stát fúze s indickým konkurentem Tata Steel, tu však loni v červnu zamítla Evropská komise.

Gigant bojuje o přežití. Německý konglomerát ThyssenKrupp chce prodat divizi výtahů

Evropská komise stopla obří ocelářskou fúzi

Gupta investuje do ostravské huti 19 miliard. Jako první v Evropě má vyrábět ocel novou metodou

Autor: ČTK, vku
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!