ThyssenKrupp prodá divizi výtahů. Inkasuje za ni téměř půl bilionu | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

ThyssenKrupp prodá divizi výtahů. Inkasuje za ni téměř půl bilionu

ČTK, vku

Německá strojírenská společnost Thyssenkrupp se dohodla na prodeji své divize výtahů konsorciu soukromých investorů. Firmy Advent, Cinven a RAG-Stiftung za ni zaplatí 17,2 miliardy eur (434,4 miliardy korun). Transakce je největší akvizicí uskutečněnou soukromou investiční firmou v Evropě od roku 2007 a největší na světě v letošním roce, píše agentura Reuters.

Divize Thyssenkrupp Elevator je čtvrtým největším výrobcem výtahů na světě za firmami Otis, Schindler a Kone. Je také nejziskovější divizí německého konglomerátu.

Thyssenkrupp si současně dojednal, že do prodávané divize výtahů bude znovu investovat a koupí si v ní podíl za 1,25 miliardy eur. Podle kupní ceny by to mělo být asi 7,3 procenta akcií.

Transakce by měla být dokončena ještě letos. Thyssenkrupp chce zisk z prodeje použít na snížení dluhu a restrukturalizaci skupiny.

Thyssenkrupp se už delší dobu potýká s finančními problémy. Firma mimo jiné čelí klesajícím cenám oceli a zpomalení automobilového trhu i celé německé ekonomiky.

Ranou pro ni byly také nezdařené investice do oceláren v Brazílii a ve Spojených státech. Řešením se měla stát fúze s indickým konkurentem Tata Steel, tu však loni v červnu zamítla Evropská komise.

Gigant bojuje o přežití. Německý konglomerát ThyssenKrupp chce prodat divizi výtahů

Evropská komise stopla obří ocelářskou fúzi

Gupta investuje do ostravské huti 19 miliard. Jako první v Evropě má vyrábět ocel novou metodou

Autor: ČTK, vku
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!