Hyatt vstupuje do Česka. Provozovat bude hotel v centru Prahy | E15.cz

Řetězec Hyatt přichází do Česka. Bude provozovat hotel v pražském Cukrovarnickém paláci

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Luxusní hotel v bývalém sídle Investiční a poštovní banky v centru Prahy na Senovážném náměstí bude provozovat americká společnosti Hyatt. Dohodla se tak s rakouskou developerskou skupinou UBM, která památku zvanou též Cukrovarnický palác koupila loni v srpnu. Hotel pod značkou Andaz se 175 pokoji by se měl otevřít v roce 2022.

O záměru vybudovat v neobarokním komplexu hotel se hovoří od roku 2006, kdy budovu koupila od Československé obchodní banky společnost J&T. Plány však zhatila finanční krize. V hotelovém projektu hodlala pokračovat ruská společnost UralNěftěGazStroj, která památku koupila od J&T v roce 2014. Loni pak nemovitost získala skupina UBM, která je největším hotelovým developerem v Evropě. UBM Development je v Česku aktivní od roku 1993, realizuje hotelové, kancelářské a rezidenční projekty v Praze a jejím okolí. Společnost je aktivní také v Německu, Rakousku a Polsku.

Hotel bude prvním projektem společnosti Hyatt v České republice. Otevřen bude pod jednou ze značek firmy s názvem Andaz. Ta označuje luxusní takzvané butikové hotely, jež často vznikají v historických budovách v centrech měst a snaží se svou vnitřní dekorací držet historického rázu místa, kde stojí. Hotely Andaz jsou ve 21 světových městech, poslední se otevřely letos ve Vídni a v Mnichově.

Budova někdejšího Cukrovarnického paláce je kulturní památkou. Podle informací společnosti UBM zůstanou na budově zachovaná původní okna, dveře, plastické výzdoby a krby. Interiéry vytvoří tým designérů ze studia Brime Robbins z Madridu. „Do Prahy jsem často jezdili studovat její bohatou historii plnou příběhů, abychom mohli vytvořit interiéry oživující mýty a legendy, které tvoří samotnou identitu tohoto města,“ uvedl Garrett Robbins. Autoři návrhu používali paletu barev z pastelových fasád domů v sousedství paláce.

V budově budou tři bary či restaurace, konferenční místnost, posilovna a lázně. Podle UBM začala rekonstrukce objektu v září. „Stavební práce budou dokončeny do konce roku 2021. Následně bude zahájen provoz luxusního hotelu,“ uvedla už dříve pro E15 marketingová ředitelka UBM Development Czechia Kateřina Poláková.

Palác byl postaven mezi roky 1912 a 1916 podle návrhu architektů Josefa Zascheho a Theodora Fischera. Plastiky na průčelí vytvořil německý sochař Franz Metzner. Po vpádu armád zemí Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968 v budově provizorně jednali poslanci Národního shromáždění.

Autor: ČTK