Mr Jeff jde do Česka. Chce uspět v silné konkurenci on-line prádelen | e15.cz

Na český trh se chystá španělský start-up. On-line prádelna Mr Jeff chce uspět v silné konkurenci

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Rychlerostoucí španělský start-up Mr Jeff, on-line platforma pro čištění a praní, chce vstoupit do Česka. Uvedla to mediální zástupkyně firmy pro český trh Alžběta Dlouhá. Firma má frančízové pobočky ve 40 zemích na čtyřech kontinentech a v Česku hledá investory. Zařadit by se tak mohla mezi v Česku již fungující koncepty Quickwash, LG Laundry či Speed Queen.

Podle letošního průzkumu Asociace prádelen a čistíren působí v Česku 403 prádelen a čistíren, které zaměstnávají 8290 lidí.

Jejich zakázky za celý rok čítají 5,9 miliardy korun. Průměrně provozovna v Česku zpracuje 3,3 tuny prádla denně. V ČR funguje také pobočková síť čistíren Bel & Blanc s 27 provozovnami převážně v obchodních a administrativních centrech. Na principu franšíz v Česku fungují samoobslužné prádelny, například Quickwash, LG Laundry či Speed Queen. V Praze nabízejí služby on-line čistírny Cleany.cz a We Hate Ironing.

Služba on-line platformy Mr Jeff podle Dlouhé cílí na mladého zákazníka žijícího ve městě, který má zájem o moderní technologie a ocení díky mobilní aplikaci snadno dostupnou službu a úsporu času. Služby prádelny mohou podle Dlouhé používat zákazníci v rámci měsíčního předplatného nebo nárazově.

Start-up Mr Jeff vznikl v roce 2015 ve španělské Valencii. Aplikace je k dispozici pro zařízení Android a iOS. Ze zemí střední Evropy působí také v Polsku a v Maďarsku.

Počet českých franšízových značek nad zahraničními na českém trhu převládá a aktuální podíl převyšující 60 procent stále roste. Podle České asociace franchisingu je v Česku přes 250 franšízových značek s více než 8000 obchodními jednotkami. O vstup na český trh podle amerického velvyslanece Stephena Kinga usiluje dalších pět amerických firem.

Jde o síť italsko-amerických restaurací Olive Garden, řetězec rychlého občerstvení Wingstop, třetí největší americkou síť pizzerií Little Caesars, fitness centra Anytime Fitness a firmu Edwards Global Services.

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější