Spurt českého startupu. Závodník ze stáje Pale Fire kupuje španělského konkurenta

Petr Samek, šéf startupu ROUVY

Petr Samek, šéf startupu ROUVY Zdroj: archiv ROUVY

Takto vypadá trasa simulátoru ROUVY z Capitol Reef National Parku v USA
Takto vypadá trasa simulátoru ROUVY z pláže Copacabana v RIO de Janeiru
Takto vypadá trasa simulátoru ROUVY z Col du Telegraph ve Francii.
Platforma ROUVY pro domácí virtuální cyklistiku.
Platforma ROUVY pro domácí virtuální cyklistiku.
8 Fotogalerie
Petr Weikert
Diskuze (0)

Platforma Rouvy pro virtuální cyklistiku se pomalu stává šampionem ve stáji skupiny Pale Fire Capital kolem investorů Dušana Šenkypla a Jana Barty. Letos podniká už druhou velkou akvizici, kdy přebírá svého konkurenta, španělskou společnost Bkool. Už v lednu přitom česká firma koupila australskou aplikaci FulGaz a stala se partnerem prestižního světového triatlonového závodu Ironman.

Cena, za kterou Rouvy svého konkurenta koupilo, nebyla zveřejněna. Firma však dlouhodobě přesahuje růst obratu 40 procent ročně a celkový počet předplatitelů dosáhl ještě před akvizicí 250 tisíc.

Obchodem česká firma získává pevnou uživatelskou základnou zejména ve Španělsku, Francii a v Dánsku. Bkool je také oficiální simulátor pro několik velkých cyklistických závodů – například virtuální Giro d’Italia či Strade Bianche. „Spojením Rouvy, FulGaz a nyní i Bkool jasně potvrzujeme své postavení lídra v oblasti realistické indoor cyklistiky,“ komentuje Petr Samek, spoluzakladatel a CEO Rouvy.

Bkool původně vyráběl i hardware (smart trenažéry a smart bike), ale v listopadu 2019 prodal tuto část své činnosti společnosti Versa Design, aby se mohl plně soustředit na virtuální cyklistický simulátor a platformu pro indoor trénink.

Softwarová část firmy se rychle etablovala, v diskuzích si lze ale přečíst i kritiku ohledně drobných technických nedokonalostí. To je mimochodem jedna z věcí, na které se chce nový český vlastník soustředit. „V první fázi se zaměříme na stabilitu produktu a na aktuální uživatelskou zkušenost. Tam vnímáme velký prostor pro zlepšení. Chceme uplatnit naše know-how z Rouvy a aplikovat ho na Bkool,“ dodává Samek.

Většinovým vlastníkem Rouvy je společnost Pale Fire Capital, pro kterou tento cyklostartup představuje jednu z nejzajímavějších investic. „Příběh Rouvy je od začátku skoro ikonickým příkladem toho, jak český startup může dorůst do pozice globálního technologického lídra. A expanze v tomto roce je dalším velkým zlomem na téhle cestě, protože akvizice FulGaz i Bkool otevírají dveře k získání velkého počtu nových uživatelů na důležitých trzích,“ říká investor a partner PFC Jan Barta.

Rouvy a jeho akvizice nabízejí svým zákazníkům indoor cyklistiku na reálných trasách. „Věříme, že tato nová kapitola umožní naší komunitě další skvělé zážitky z indoor cyklistiky. Těšíme se na vše, co nás společně čeká,“ komentuje vstup české firmy Rouvy Alfonso Garcia-Lozano, bývalý ředitel společnosti Bkool.

Začít diskuzi