On-line divizi Mladé fronty vydražilo vydavatelství Internet Info za 15,8 milionu | e15.cz

On-line divizi Mladé fronty vydražilo vydavatelství Internet Info za 15,8 milionu

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

On-line divize vydavatelství Mladá fronta, které je v konkurzu, se prodala za 15,8 milionu korun. Divizi včetně ochranných známek tištěného časopisu Euro koupila firma Internet Info, která provozuje například web Lupa.cz. Vyvolávací cena byla 15 milionů, druhý zájemce, vydavatelství A 11 přestalo přihazovat u ceny 15,5 milionu. Uvedla to marketingová ředitelka Internet Info Renata Fiedlerová a ředitel A 11 Aleš Zavoral. Do divize patří i weby euro.cz a profit.cz.

„Mohu informaci (o koupi) potvrdit,“ řekla Fiedlerová. Firma Internet Info působí na trhu od roku 1998. Na webu uvádí, že má 3,2 milionu čtenářů. Provozuje odborné internetové deníky jako Lupa.cz, Měšec.cz, Podnikatel.cz, také weby Slunečnice.cz, Stahuj.cz, pořádá i soutěž Křišťálová Lupa.

Druhým zájemcem bylo vydavatelství A 11. „Náš strop byl okolo 15,5 milionu, větší hodnotu pro nás ta společnost nemá. Nechtěli jsme dál přihazovat, protože hodnota Mladé fronty se každou hodinu snižuje a ještě kolem toho bude hodně starostí. Pro nás cena byla 15 milionů korun, byli jsme ochotni ji navýšit o pár stovek tisíc korun, ale víc už ne,“ řekl Zavoral. A 11, která vydává lokální a zdravotnické tituly, nejvíc ve středních Čechách, má zatím zájem o jiné části Mladé fronty.

Insolvenční správkyně Petra Hýsková evidovala před Vánoci 16 zájemců o koupi částí vydavatelství. Na jednání věřitelského výboru loni v prosinci řekla, že lze prodat čtyři části, firma by tak získala až 50 milionů korun.

Jeden ze zajištěných věřitelů, firma CPI, jejímž většinovým vlastníkem je Radovan Vítek, zatím nechtěl prodej hodnotit. „V tuto chvíli jsme se ještě neměli možnost seznámit s detaily prodeje takzvané on-line divize. Jsme sami v očekávání dalšího vývoje,“ řekl mluvčí CPI Jakub Velen. Firmě CPI dluží vydavatelství 23,2 milionu korun. Tak vysoký úvěr CPI poskytla Mladé frontě, která dosud nevrátila nic. CPI vlastnila některé ochranné známky i domény vydavatelství jako euro.cz nebo profit.cz.

Podle věřitelského výboru Hýsková prohlubuje krizi vydavatelství a zvýhodňuje vybrané věřitele. Vyplývá to z jejich vyjádření v dokumentu uveřejněném v insolvenčním rejstříku. Loni od února do října zpeněžila správkyně majetek Mladé fronty za minimálně 100 milionů. Znalecký odhad aktiv Mladé fronty z loňského jara je 170,5 milionu, uvedl jeden ze zajištěných věřitelů, firma Crane Constancy Investements (CCI). 

Provoz vydavatelství ukončil před Vánoci soud, a to na návrh Hýskové. Věřitelé žádají částku asi 400 milionů korun. Mladá fronta dluží zaměstnancům výplaty za říjen až prosinec. Její kumulovaná ztráta je téměř 200 milionů.

Mladá fronta vydávala ekonomický týdeník Euro a další časopisy. Divize Online provozovala ekonomický web Finance.cz a dalších 12 on-line titulů. Divize Knihy na trh ročně uváděla kolem 200 nových titulů. Vydavatelství původně vlastnil podnikatel František Savov, který žije v Londýně a v ČR je obviněn v kauze daňových podvodů.

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah