Twitter kopíruje Instagram i Snapchat a přidává novou funkci | E15.cz

Twitter kopíruje Instagram i Snapchat a přidává novou funkci

pbo

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Sociální síť Twitter přidává novou funkci ve stylu Stories (příběhů) na stále více populárním Instagramu. Umožní přidávat časově omezené příspěvky, čímž následuje trend a praxi konkurenčních platforem. 

Fleets, jak se novinka jmenuje vydrží na síti pouze 24 hodin, poté zmizí, oznámila společnost. Společnosti ji již testovala v Brazílii, Indii či Jižní Koreji. Sdílet tímto způsobem půjde text, reakce na tweety, fotky či videa. Jednotlivé fleety pak budou umístěny v horní části aplikace. Viditelnost bude záviset na nastavení profilu.

Funkce bude všem uživatelům k dispozici v následujících dnech, a to pro mobilní verze na iOS i Androidu. Odpovědi na jednotlivé fleety pak přijdou dotyčnému přímo do zpráv, narozdíl od veřejných odpovědí pod tweety.

Už dříve s funkcí časově omezeného sdílení přišel Snapchat, který na tom ostatně vyrostl. Z malého startupu se stala firma kotovaná na newyorské burze. Od roku 2017 se akcie Snapchatu pohybovaly od 27 dolarů až k nynějším 39 dolarům za akcii. Twitter na burzu vstoupil v roce 2013 s cenou lehce přes 40 dolarů za akcii a po četných turbulencích ve vývoji ceny se aktuálně obchoduje za obdobnou částku.

Lidé si z kopírování funkce, díky které prorazil Snapchat a následně ji zkopíroval Instagram i například Linkedin, dělají na internetu legraci. Další vtípky vzbuzuje rovněž fakt, že se novinka jmenuje stejně jako značka klystýrů.

Autor: pbo

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah