Advokát Kramarič dostal podmínku za úplatky v kauze arménské mafie | E15.cz

Advokát Kramarič dostal podmínku za úplatky v kauze arménské mafie

Advokát Julius Kramarič (Profimedia.cz)
Advokát Julius Kramarič (Profimedia.cz)
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Soud uznal advokáta Julia Kramariče vinným z podplácení. Uložil mu roční podmíněný trest a zákaz vykonávat činnost advokáta po dobu 2,5 roku. Právník podle obžaloby požadoval po dvou vězních, aby za úplatek lhali při procesu s údajným šéfem arménské mafie v Česku Andranikem Soghojanem, uvedla Česká televize

Advokát podle spisu navštívil ve věznici v dubnu 2010 před začátkem projednávání kauzy se Soghojanem dva muže - Davida Štinčíka a Jaroslava Duba. Štinčíkovi prý nabídl půl milionu korun, když před soudem uvede, že vraždy, z nichž je viněn Soghojan, zorganizoval klíčový svědek v případu Tagir Tarsžojev.

Údajně po něm také chtěl, aby obvinil z podplácení Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), který případ vyšetřoval. Dubovi pak podle obžaloby Kramarič daroval drahé hodinky a půjčil mu 30 tisíc korun za to, že dosvědčí, že i jeho se snažili policisté ovlivnit.

„Rozhodnutí soudu zásadně nekomentuji, ať je takové, nebo makové. Podal jsem si proti němu odvolání,“ prohlásil Kramarič.

Obvodní soud Kramariče v minulosti obžaloby opakovaně zprostil. Předsedkyně soudního senátu tehdy argumentovala tím, že obžaloba stojí zejména na tvrzeních obou vězňů a neexistuje důkaz, který by jejich výpovědi potvrdil.

Podle dřívějšího vyjádření Kramariče stojí za jeho obviněním averze, kterou k němu chovají detektivové z ÚOOZ. Právníkovi zprvu hrozilo, že mu Česká advokátní komora pozastaví činnost. Profesní organizace advokátů se ale nakonec rozhodla, že k takovému kroku nepřistoupí a vyčká až do pravomocného rozhodnutí soudu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video