Babiš po schůzce s nakaženou Rážovou do karantény nemusí | e15.cz

Babiš po schůzce s nakaženou Rážovou do karantény nemusí. Podle hygieniků seděl dost daleko

Premiér Andrej Babiš
Premiér Andrej Babiš
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Premiér Andrej Babiš (ANO) ani další lidé z úřadu vlády, kteří se účastnili úterní schůzky s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou, do karantény nemusí. Babiš svůj další program nemění, uskuteční se i mimořádné jednání kabinetu prostřednictvím videokonference. U Rážové potvrdily testy nákazu koronavirem, nyní je v domácí izolaci.

Podle rozhodnutí ředitelky pražské hygienické stanice Zdeňky Jágrové se účastníků schůzky žádná omezení týkat nebudou, protože při jednání seděli v dostatečné vzdálenosti a dodrželi další preventivní opatření, řekl nyní Babiš.

Babiš uvedl, že ho Jágrová kontaktovala. „Já nosím téměř všude respirátor FFP2, v místnosti bylo větráno, byly tam vysoké stropy,“ řekl premiér. V místnosti je podle něj navíc až čtyřmetrový rozestup mezi řadou stolů, u kterých sedí zástupci Strakovy akademie a ostatní hosté. „Na základě toho paní Jágrová říká, že nemusíme do karantény jít, nemáme žádné rozhodnutí hygieny, že bychom se měli omezovat,“ dodal premiér.

Babiš o dvouhodinové schůzce s hygieniky mluvil v úterý pro Český rozhlas. Zmínil, že vedle Rážové se jí zúčastnil i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Premiér však měl po celou dobu na sobě ochranu dýchacích cest a lidé z opačných stran jednacího sálu spolu nepřišli do bližšího kontaktu.

U Rážové potvrdil nákazu COVID-19 výsledek testu. Vojtěch kvůli tomu nastoupí do domácí karantény, spolu s dalšími členy vedení resortu půjde dnes na testy a podle výsledků se rozhodne o dalším postupu. Pražští hygienici nyní dohledávají kontakty a posuzují, u kterých bude nutné testování a karantény.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video