Bankrotů podnikatelů bylo v červenci nejméně za dva a půl roku | E15.cz

Bankrotů podnikatelů bylo v červenci nejméně za dva a půl roku

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Michael Tomes, E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V Červenci v Česku zbankrotovalo 469 podnikatelů a 62 obchodních společností. Oba údaje jsou rekordně nízké, bankrotů podnikatelů bylo za jeden měsíc nejméně od ledna 2014, u obchodních společností jde o druhý nejnižší údaj v tomto roce. Vyplývá to z analýzy CRIF - Czech Credit Bureau.

Oproti červnu se propadl počet bankrotů podnikatelů zhruba o čtvrtinu, a bankrotů společnosti ubylo dokonce téměř o polovinu. Meziročně množství bankrotů v červenci pokleslo u společností i podnikatelů o více než desetinu. „Snižující se počty bankrotů u podnikatelských subjektů jsou dobrou zprávou o kondici české ekonomiky,“ sdělila analytička CRIF - Czech Credit Bureau Věra Kameníčková.

I počet návrhů na bankrot meziměsíčně poklesl. U obchodních společností se snížil o 38 na 119 a u podnikatelů o 119 na 626 návrhů. U společností to je druhý nejnižší počet návrhů za osm a půl roku a u podnikatelů nejméně přibližně za tři roky.

Za posledních 12 měsíců, od loňského srpna do letošního července, bylo vyhlášeno 925 bankrotů obchodních společností, což bylo o 140 méně než v předchozím období. Bankrotů podnikatelů bylo 7337, o 995 méně než v předchozím období. Nejvíce bankrotů bylo od srpna 2015 vyhlášeno v odvětví obchodu, a to 228.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video