Bývalá moderátorka Jurinová bude starostkou Sadské | E15.cz

Bývalá moderátorka Jurinová bude starostkou Sadské

Eva Jurinová
Eva Jurinová
• 
ZDROJ: E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Novou starostkou Sadské na Nymbursku se stane bývalá moderátorka a mluvčí motolské nemocnice Eva Jurinová. Třítisícové město povede trojkoalice Změna pro Sadskou, KSČM a ČSSD. Strany již v pondělí večer podepsaly koaliční smlouvu. Post místostarosty má obsadit Václav Frank (KSČM).

Komunální volby v Sadské vyhrála s pěti mandáty Změna pro Sadskou, za níž kandidovala i Jurinová. Po čtyřech křeslech získala ODS a KSČM. Jeden mandát připadl ČSSD a SNK - Naděje pro Město Sadská.

Koalice bude mít deset zastupitelů z patnácti, v radě zasednou tři zastupitelé Změny pro Sadskou a dva z KSČM. „Ustavující zastupitelstvo bude 5. listopadu, to bude ten první oficiální akt, který už bude zavazující,“ řekla ČTK šedesátiletá Jurinová. Ta v Sadské plánuje například opravy komunikací a chodníků nebo vybudování možností pro společenské akce, koncerty a setkávání různých spolků.

Dosavadní koalici města tvořila ODS se stávající starostkou Cecilií Pajkrtovou a SNK-Naděje pro Město Sadská s místostarostou Jiřím Jeníkem.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video