Čepro uskladní desítky milionů litrů nafty z německých rezerv | e15.cz

Čepro uskladní desítky milionů litrů nafty z německých rezerv

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Cepro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Státní distributor paliv Čepro začal se skladováním části krizových rezerv nafty německého státu. Firma v minulých dnech podepsala kontrakt, který umožní uložit v jejích zásobnících desítky milionů litrů. Je to poprvé od druhé světové války, co bude mít Německo uloženy zásoby pohonných hmot na českém území, napsaly Lidové noviny (LN).

Smlouva s jedním z největších obchodníků s palivy v Německu, společností Mabanaft, je výhodný pro obě strany, řekl deníku generální ředitel Čepra Jan Duspěva.

Pro Německo vyjde skladování v Česku levněji, výnos pro Čepro může dosáhnout až 50 milionů korun za rok, píšou LN s odvoláním na interní zprávu ministerstva průmyslu a obchodu.

Ke kontraktu dala letos v květnu souhlas vláda. Podle ministerstva průmyslu a obchodu může skladování německé nafty zvýšit využití zásobníků Čepra. Firma se podle deníku zavázala, že obchod s Němci neovlivní potřebu českého státu na uložení krizových zásob na 95 dní ani neohrozí exkluzivitu spolupráce Čepra se Správou státních hmotných rezerv.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery