Česká spořitelna bude mít novou centrálu na Smíchově, postaví ji Sekyra Group | E15.cz

Inspirativní rozhovory

Inspirativní rozhovory Vstoupit do speciálu

Česká spořitelna bude mít novou centrálu na Smíchově, postaví ji Sekyra Group

Česká spořitelna bude mít novou centrálu na Smíchově, postaví ji Sekyra Group
Česká spořitelna
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Česká spořitelna bude mít novou centrálu o rozloze 80 tisíc metrů čtverečních. Má být součástí projektu Smíchov City, který vyroste na místě bývalého nákladového nádraží v Praze na Smíchově. Centrálu postaví developerská společnost Sekyra Group. Náklady mohou být v miliardách korun, uvedly Hospodářské noviny (HN).

"Můžeme potvrdit, že téma budoucího sídla naší banky je aktuální. Momentálně jsme ve stadiu dokončování plánování a vyjednávání s partnery," řekl deníku mluvčí spořitelny Jiří Štábl. Nyní má Česká spořitelna centrálu u stanice metra Budějovická. Zatím není jasné, co s tímto objektem po dokončení nového sídla udělá.

Česká spořitelna je největší banka v ČR podle počtu klientů, kterých má 4,7 milionu. Hlavním akcionářem je rakouská Erste Group. V letošním prvním pololetí spořitelně klesl meziročně čistý zisk o 6,9 procenta na 7,7 miliardy korun. Za poklesem je podle banky loňský jednorázový výnos z prodeje akcií společnosti Visa Europe, bez tohoto vlivu by se meziroční čistý zisk zvýšil o 8,3 procenta.

Fond České spořitelny poprvé nakupuje reality mimo Česko a Slovensko, dal miliardy za budovu ve Varšavě

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!