Chovanec potřebuje více policistů, po Babišovi žádá čtyři miliardy navíc | E15.cz

Chovanec potřebuje více policistů, po Babišovi žádá čtyři miliardy navíc

Milan Chovanec
Milan Chovanec
• 
ZDROJ: e15/anna vackova

ČTK

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) chce získat do rozpočtu resortu na příští rok přes čtyři miliardy korun navíc, řekl před jednáním s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Peníze chce na rozvoj policie, hasičů a řešení uprchlické krize.

Na letošek má vnitro schválený rozpočet 55,1 miliardy korun, Babiš podle informací z poloviny června navrhuje vnitru rozpočet na příští rok 55,83 miliardy korun.

Chovanec před jednáním uvedl, že chce 2,6 miliardy, které jeho resort potřebuje na rozvoj policie a hasičů. Peníze by podle Chovance šly na posílení počtu hasičů i policistů, na zvýšení platů či modernizaci techniky. Vnitro chce v příštích čtyřech letech zvýšit počet policistů o čtyři tisíce. Nyní u policie slouží zhruba 40 tisíc lidí.

Mírně zvýšit by se podle Chovance měl i počet hasičů. „Budeme s panem vicepremiérem diskutovat o možnosti posílit mzdové prostředky pro hasiče, protože tam není kde brát a bez schválení vládou není možné přesouvat v kapitolách.“ doplnil Chovanec.

Dalších přes 1,5 miliardy vnitro potřebuje na řešení uprchlické krize. V příštím roce by totiž mohlo do Česka přijít pět až sedm tisíc běženců.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.