Daňová Kobra obvinila 11 lidí z krácení daní, škoda dosahuje čtvrt miliardy | e15.cz

Daňová Kobra obvinila 11 lidí z krácení daní, škoda dosahuje čtvrt miliardy

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: CTK

črk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Policejní tým Daňová Kobra obvinil 11 lidí a jednu právnickou osobu z krácení daní při fakturování reklamních služeb. Škoda je zhruba 240 milionů korun. Všem 11 obviněným hrozí až desetileté vězení, čtyři lidé skončili ve vazbě.

Policisté sledovali podezřelou skupinu od loňského léta. Podle nich obvinění vystavovali fiktivní faktury za služby v oblasti reklamy, které ve skutečnosti neprovedli.

„Vystavování těchto faktur mezi dodavateli a odběrateli mělo být předem dohodnuto, přičemž na pozici dodavatelů figurovaly společnosti, do jejichž statutárních orgánů měly být dosazeny osoby v pozicích tzv. bílých koní,“ uvedl mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

Tento týden v úterý pak policisté v Praze a Středočeském kraji zadrželi 14 lidí a provedli 19 domovních prohlídek. Jako údajný výnos z trestné činnosti zajistili nemovitosti v hodnotě zhruba pěti milionů korun, pět milionů korun v hotovosti, 3,5 milionu korun na bankovních účtech, sedm luxusních vozidel a tři motocykly.

Všech 11 lidí i jedna právnická osoba jsou stíháni pro zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby ve formě spolupachatelství. „V současné době vedle trestního řízení probíhá v zájmových společnostech i řízení daňové, formou daňových kontrol,“ dodal Ibehej.

Finanční úřady přitvrdily při registracích plátců DPH

Autor: črk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery