Dienstbierovi lidé plní své hrozby, začali dávat výpovědi | E15.cz

Dienstbierovi lidé plní své hrozby, začali dávat výpovědi

Jiří Dienstbier
Jiří Dienstbier
• 
ZDROJ: Michael Tomes, E15

Petr Weikert

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pracovníci Agentury pro sociální začleňování splnili své hrozby a hromadně podávají výpovědi. Jen dnes jich podle informaci E15.cz přistálo ministru Jiřímu Dienstbierovi na stole čtrnáct, z toho pět z vedoucích pozic. Lidé z agentury měli v pondělí schůzku s premiérem Bohuslavem Sobotkou, ale ta situaci neuklidnila.

Zaměstannci agentury protestují proti tomu, že ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier chce rozbít stávající strukturu a část lidí z agentury převést na jiné úkoly. Agentura přitom stojí na prahu čerpání deseti miliard eurodotací, které na sociální projekty potečou do roku 2020.

Lidé z agentury budou v sociálně slabých oblastech pomáhat obcím či neziskovkám s vypracováním projektů a de facto na nich bude záležet, kam peníze potečou.

Kvůli neshodám s ministrem Dienstbierem už musel odejít bývalý ředitel agentury Martin Šimáček. Zaměstnanci poté vyhlásili stávku, ale přerušili ji kvůli jednání s premiérem Sobotkou.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.