Drábek masivně seškrtá sociální dávky. O tři miliardy | E15.cz

Drábek masivně seškrtá sociální dávky. O tři miliardy

Ministr práce Jaromír Drábek
Ministr práce Jaromír Drábek
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ministerstvo práce se chystá letos kvůli úsporám seškrtat výdaje na sociální dávky a podpory. Chce na ně dát o tři miliardy korun méně, než počítalo.

Ministr práce Jaromír Drábek (TOP 09) by měl ve svém resortu podle vládních návrhů ušetřit v tomto roce celkem asi 3,8 miliardy korun. Chce snížit také náklady na informační technologie a provoz.

Na šetření se shodli ekonomičtí ministři. Podle nich by vláda měla plánované schodky rozpočtu dodržet a zemi nezadlužovat. Kvůli nepříznivému vývoji ekonomiky tak budou potřeba větší škrty. Vláda o nich jedná.

Tři z celkových 80 miliard na dávkách a podporách je podle Drábka možné ušetřit díky „důslednému vyžadování podmínek“, veřejné službě či kontrole v systému docházky nezaměstnaných. Ministr uvedl, že převedením vyplácení všech dávek z radnic do úřadů práce může stát vydávání příspěvků a podpor lépe sledovat.

„Myslím si, že ten cíl je dosažitelný. Je to otázka dalších měsíců. Takové je zadání, které já respektuji, při jednáních jsem se k němu přihlásil,“ uvedl Drábek.

Do výdajů na dotace pro sociální služby by se podle něj sahat nemuselo. Ministerstvo už většinu letošních peněz rozdělilo. Ve druhém kole dotačního řízení zbývá už jen malá část celkové sumy.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.