Epilog Věcí veřejných. Policie podezírá Kočí a Škárku z křivého obvinění Bárty | E15.cz

Epilog Věcí veřejných. Policie podezírá Kočí a Škárku z křivého obvinění Bárty

Epilog Věcí veřejných. Policie podezírá Kočí a Škárku z křivého obvinění Bárty
Vít Bárta
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Policie začala vyšetřovat bývalé poslance Jaroslava Škárku a Kristýnu Kočí v kauze údajné korupce ve straně Věci veřejné. Podezřívá je, že tehdejšího předsedu strany Víta Bártu křivě obvinili z uplácení. Informovala o tom dnes Česká televize. Soud zhruba před rokem pravomocně rozhodl, že Bárta své stranické kolegy neuplácel.

„Policie minulý týden zahájila úkony trestního řízení, a to pro trestný čin křivé obvinění. Trestní řízení týká se to dvou podezřelých osob,“ řekla ČT mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová. Podle informaci ČT jde právě o Kočí a Škárku. Policie prý také vychází z trestního oznámení, které loni podal Vít Bárta.

Obžaloba tehdy tvrdila, že Bárta dal tehdejším stranickým kolegům, poslancům Škárkovi a Kristýně Kočí, 170.000 a 500.000 korun za to, aby k němu byli loajální a prosazovali jeho zájmy ve straně. Škárka údajně úplatek přijal a část peněz také použil. Bárta, který kvůli kauze rezignoval na funkci ministra dopravy, se hájil tím, že Škárkovi a Kočí peníze jen půjčil.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!