Evropští i čeští top manažeři milují hlavně kolo a golf | E15.cz

Evropští i čeští top manažeři milují hlavně kolo a golf

Evropští i čeští top manažeři milují hlavně kolo a golf
Golf Club Praha Motol
• 
ZDROJ: archiv gcp praha

Miroslav Tryner

Klíčem k úspěchu jak v osobním, tak pracovním životě je dobrá fyzická kondice. Nejoblíbenější volnočasovou aktivitou manažerů ve vedení firem je jízda na kole a plavání. Cyklistiku provozují vůbec nejčastěji na Slovensku, v Lotyšsku a České republice. Golf pak nejvíce preferují Češi a Estonci, kde se mu věnuje téměř pětina top manažerů.

Fakta vyplývají to z průzkumu poradenské společnosti KPMG Česká republika Puls ekonomiky pro střední a východní Evropu, podle nějž sportuje drtivá většina top manažerů.

Za vůbec nejoblíbenější pohybovou činnost označila více než pětina manažerů v regionu střední a východní Evropy jízdu na kole.

Až 15 procent byznysmenů trénuje svou kondici plaváním a joggingem. Na tenisových kurtech jich můžete potkat osm procent, stejně jako na golfu nebo v posilovně.

Jiný kraj, jiný sport

Odlišné preference, pokud jde o místo sportovních aktivit, můžeme nalézt mezi jednotlivými státy. Golfová hřiště v České republice a Estonsku jsou pro tamní manažery vůbec nejoblíbenějším místem pro relaxaci. V případě golfu se však nemusí jednat výhradně o volnočasovou aktivitu.

Manažeři v Evropě - nejoblíbenější sportyManažeři v Evropě - nejoblíbenější sportyAutor: KPMG
Pramen: KPMG

„Golf představuje ideální prostředí pro navazování či rozvíjení vztahů a může naplnit neformální pracovní schůzku podobně jako tenis. Pokud například jednáte s vrcholovými představiteli firem v Rumunsku, s největší pravděpodobností se vaše setkání přesune na kurt. Naopak oběma populárním sportům se téměř vůbec nevěnují podnikatelé v Polsku a na Slovensku,“ komentuje výsledky průzkumu Jan Žůrek, řídící partner KPMG Česká republika.

Kromě golfu, jejž preferuje až pětina českých podnikatelů, je u nás vůbec nejpopulárnější jízda na kole. Tu ve volném čase nejraději vyhledává skoro čtvrtina byznysmenů.

Cyklistika se těší velké oblibě i na Slovensku, a to mezi téměř 46 procenty manažerů. Kromě jízdy na kole svůj čas nejraději tráví provozováním individuálních sportů, jako je plavání nebo jogging.

Manažeři v Česku - preference sportůManažeři v Česku - preference sportůAutor: KPMG
Pramen: KPMG

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!