Franz: Zeman mě v kampani zneužil, voličům jsem ho nedoporučil | E15.cz

Franz: Zeman mě v kampani zneužil, voličům jsem ho nedoporučil

Prezidentský kandidát Vladimír Franz
Prezidentský kandidát Vladimír Franz
• 
ZDROJ: E15 Michael Tomes

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Hudební skladatel a vyřazený prezidentský kandidát Vladimír Franz se ohradil proti tomu, že ho Miloš Zeman využil ve své inzertní kampani před finále přímé volby prezidenta. Svým voličům prý Zemana nedoporučil, pouze řekl, že osobně mu dá svůj hlas.

V dnešním tisku se objevil inzerát s heslem Volte Zemana, pod kterým jsou umístěny fotografie vyřazených kandidátů z prvního kola Jana Fischeraa Vladimíra Franze.

„Je před námi druhé kolo prezidentské volby, ve kterém mám jako občan na výběr mezi prasečí a ptačí chřipkou. Vybral jsem si tedy chřipku prasečí. Jde ovšem o mou ryze osobní volbu, nikoho tím nechci k čemukoliv nabádat,“ uvedl Franzve čtvrtek.

Podle dnešního Franzova vyjádření pro server lidovky.czto ale neznamená, že slíbil Zemanovi podporu. Ten podle něj s jeho výrokem manipuluje. „Z mé strany z něj nevyplývaly žádné závazky. Ani svým voličům jsem nikoho nedoporučil,“ řekl Franz. Nelíbí se mu prý navíc, že se objevil v Zemanově inzerci vedle Fischera, kterého si prý „naprosto neváží a proti kterému bojoval“. „Z mého osobního rozhodnutí se stala součást kampaně,“ dodal.

Prezidentská volba ŽIVĚ na E15.cz

Sledujte aktuální vývoj, první odhady a reakce v přímém přenosu, který poběží až do sobotní půlnoci:

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video