Hlasovací lístky pro volbu prezidenta vytiskne Moraviapress | E15.cz

Hlasovací lístky pro volbu prezidenta vytiskne Moraviapress

Přímá volba prezidenta
Přímá volba prezidenta
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Hlasovací lístky pro lednovou přímou volbu prezidenta republiky vytiskne za 31,6 milionu korun břeclavská společnost Moraviapress. Ministerstvo vnitra v dubnovém vyhlášení veřejné zakázky předpokládalo cenu bez daně z přidané hodnoty 50 milionů.

Ministerstvo obdrželo v rámci soutěže dvě nabídky, přičemž vybíralo podle nejnižší ceny. Moraviapress má kromě hlasovacích lístků k prezidentské volbě tisknout také metodické materiály, tiskopisy a obálky.

Moraviapress tiskne hlasovací lístky i pro další volby. Počátkem roku 2010 firma vyhrála výběrové řízení, které vnitro vyhlásilo na vydavatelské a tiskařské služby spojené s volbami v letech 2010 až 2014. Od státu za ně dostane přes 212 milionů korun. Volební lístky břeclavská společnost tiskla i v letech 2005 až 2009.

Nástupce Václava Klause budou občané v přímé volbě vybírat počátkem příštího roku. Podle volebních průzkumů v ní mají nejlepší vyhlídky uspět bývalí premiéři Jan Fischer a Miloš Zeman.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.