Hradní kancléř Mynář uspořádal zabijačku, porušil karanténu | e15.cz

Hradní kancléř Mynář uspořádal zabijačku, navzdory zákazu shromažďování

Sabina Dračková - Blesk.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

V hospodě hradního kancléře Vratislava Mynáře v Osvětimanech na Zlínsku se konala v pátek zabijačka. I přes nouzový stav, který v Česku platí, se akce zúčastnilo šest lidí. Podle kancléře bylo potřeba prase zabít, protože bylo nemocné a zemřelo by.

Mynář všem nechal udělat rychlotesty na přítomnost koronaviru. Ty ale prokážou nákazu jen na konci karantény. Na zabijačku spolu s Mynářem dorazil i starosta obce Aleš Pfeffer. Krajská hygienická stanice o zabijačce nevěděla. Mynář tvrdí, že s ní vedl neoficiální konzultace.

Mynářova hospoda Na Srubu, která je součástí areálu s penzionem a lyžařskou sjezdovkou, v pátek hostila zabijačku. V obci Osvětimany ve Zlínském kraji se s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem na zabijačce sešlo několik dalších lidí.

A to i přesto, že v Česku stále platí zákaz shlukování se. Mimo domov je možné se pohybovat pouze po dvou lidech. „...s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti, účasti na pohřbu a zachovávat při kontaktu s ostatními osobami odstup minimálně dvou metrů, pokud je to možné,“ stojí v ustanovení ministerstva zdravotnictví, které je platné od 24. března.

Mynář se hájí záchranou prasete „My jsme si tady pěstovali soukromě prase tak jako mnoho let,“ popsal Blesk Zprávám kancléř Mynář. Protože tak jako všechny ostatní podniky, byla i Mynářova restaurace v době krize způsobené šířením nového typu koronaviru zavřená, prase podle něj nebylo čím krmit.

Celý článek čtěte na Blesk.cz>>>

Autor: Sabina Dračková - Blesk.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video