Pražský primátor Hřib dostal policejní ochranu | E15.cz

Hřib dostal policejní ochranu. Důvod není jasný

Pražský primátor Zdeněk Hřib
Pražský primátor Zdeněk Hřib
• 
ZDROJ: Michael Tomeš

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) je pod policejní ochranou a nesmí používat veřejnou dopravu. Přesný důvod opatření magistrát nesdělil. Kdy ochrana skončí, není jasné. Policie v druhé polovině března zadržela muže, který Hřibovi vyhrožoval kvůli zavedeným opatřením proti koronaviru.

„Důvody a konkrétní způsoby ochrany není možné komentovat z rozhodnutí policie. Z bezpečnostních důvodů pan primátor aktuálně nemůže využívat prostředky městské hromadné dopravy, které využíval denně. Do práce musí jezdit autem,“ řekla mluvčí primátora Martina Vacková.

Primátor před časem podal trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli sledování. „Někdo ho sledoval až k němu domů,“ řekla Vacková. Zda spolu nynější policejní ochrana a tehdejší případ souvisí, není jasné. Hřib je ženatý a má tři děti.

Pražští policisté letos 19. března zadrželi muže, který po telefonu vyhrožoval primátorovi kvůli zavedeným opatřením proti šíření koronaviru. Muže obvinili z trestného činu vydírání. Čím konkrétně muž primátorovi vyhrožoval, policisté ani magistrát nesdělili.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video