Hygienici našli nové ohnisko koronaviru ve firmě na Kutnohorsku | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Hygienici našli nové ohnisko koronaviru ve firmě na Kutnohorsku

ČTK

Hygienici našli nové ohnisko koronaviru ve firmě na Kutnohorsku. Nakažených je 13 pracovníků, provoz byl uzavřen. Rodinným příslušníkům jsou ukládány karantény, odběry podstupuje zhruba dalších sto lidí, řekla mluvčí krajských hygieniků Dana Šalamunová. O jakou firmu jde, neuvedla.

„Máme ohnisko v jedné firmě. Zjišťujeme kontakty, dáváme karantény a máme indikovaných k odběru dalších asi sto lidí. Situaci máme pod kontrolou,“ uvedla Šalamunová.

Firma se podle mluvčí zachovala odpovědně, a když se virus začal šířit, provoz uzavřela. Nyní se bude čekat na výsledky dalších testů. Ve středních Čechách hygienici podle Šalamunové za uplynulých 24 hodin zaznamenali 23 nových případů koronaviru, z toho 13 je právě z Kutnohorska a ostatní jsou ze zbytku kraje.

Křivka jde nahoru. Sedm amerických států ohlásilo rekordní nárůst počtu nakažených koronavirem

Podle ministerstva zdravotnictví testy dosud v regionu prokázaly COVID-19 u 1269 lidí, z nákazy vyléčilo 1040 nemocných a 24 lidí s COVID-19 zemřelo. Aktivních případů nákazy v kraji je tedy podle ministerstva 205.

Ministerstvo zdravotnictví eviduje nemocné podle trvalého bydliště a opírá se o informace z laboratoří. Hygienici však disponují jinými čísly. Podle pátečních údajů krajské hygienické stanice dosud ve Středočeském kraji COVID-19 onemocnělo 1216 lidí a 1061 se jich vyléčilo. Aktuálně nemocných je tak podle pátečních údajů hygieniků 131 lidí. Nejvíce potvrzených případů nákazy v kraji od začátku pandemie je podle hygieniků v okrese Praha-východ, a to 245.

Vstup Čechů na své území omezují po Slovincích i Lotyši a Estonci. Negativní test na COVID-19 nestačí

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!