Karel Janeček odstoupil z vedení firmy RSJ | E15.cz

Karel Janeček odstoupil z vedení firmy RSJ

Karel Janeček odstoupil z vedení firmy RSJ
Karel Janeček
• 
ZDROJ: Finmag.cz
Ředitel společnosti RSJ Karel Janeček, který zároveň působí v Nadačním fondu boje proti korupci, odstoupil na valné hromadě z představenstva společnosti a stal se předsedou dozorčí rady.

Funkci ředitele a předsedy představenstva převezme Libor Winkler. Informovala o tom mluvčí RSJ Martina Vondráková. „Janeček se chce věnovat protikorupčnímu fondu a dalším obecně prospěšným činnostem,“ dodala mluvčí.

Spekuluje se ale také, že za „odsunutím“ Janečka může být i nelibost vedení RSJ s jeho vedlejšími aktivitami.

Více čtěte:

Miliardář Janeček nemá miliardy. Rozhodně ne v Česku

Z boje proti korupci je špatná detektivka

RSJ obchoduje na burzách. Janeček v jejím čele působí od roku 1995 a členem představenstva byl od roku 2006. V roce 2010 založil Nadační fond na podporu vědy a výzkumu a v roce 2011 společně s Janem Krausem a Stanislavem Bernardem Nadační fond pro boj proti korupci. V RSJ bude mít Janeček nyní zkrácený zaměstnanecký poměr.

Čtete také:

Janečkův nástupce Winkler je ve společnosti od roku 2000. Podílel se na strategickém řízení RSJ a byl zodpovědný za řízení rizik. K obchodování RSJ používá vlastní matematické modely a algoritmy. Obchodování na burzách uskutečňuje plně automatizovaně pomocí vlastního softwaru provozovaného na serverech umístěných v datových centrech burz.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!