Kauza exšéfa českého fotbalu Chvalovského končí, pomohla mu amnestie | E15.cz

Kauza exšéfa českého fotbalu Chvalovského končí, pomohla mu amnestie

Bývalý šéf Českomoravského fotbalového svazu František Chvalovský
Bývalý šéf Českomoravského fotbalového svazu František Chvalovský
• 

ČTK

Pražský městský soud dnes na základě amnestie zastavil trestní stíhání někdejšího šéfa českého fotbalu Františka Chvalovského a dalších čtyř lidí, kteří čelili obžalobě ze stamilionových úvěrových podvodů.

O dalším osudu trestního stíhání někdejšího předsedy Českomoravského fotbalového svazu rozhodoval v neveřejném zasedání senát soudce Kamila Kydalky. „Od soudce jsem dostal telefonickou informaci, že stíhání všech pěti obžalovaných zastavil,“ řekl pro Aktuálně.cz advokát Michal Filip, který v kauze zastupuje Ladislava Filipa.

Městský soud v Praze původně Chvalovskému v červnu 2011 udělil desetiletý trest vězení, odvolací pražský vrchní soud však tento rozsudek loni zrušil a nařídil, aby se Kydalkův senát kauzou znovu zabýval.

Kydalka v lednu projednávání Chvalovského kauzy přerušil a obrátil se na Ústavní soud. Dospěl totiž k názoru, že novoroční prezidentské amnestie, která zastavila i trestní stíhání přesahující osm let, je protiústavní. Ústavní soud však jeho stížnost odmítl.

Podle obžaloby Chvalovský koncem 90. let s dalšími čtyřmi lidmi - Ladislavem Filipem, Zdeňkem Mezerou, Miloslavem Brodackým a Petrem Franclem - způsobili Komerční bance škodu 1,5 miliardy korun. Podle zrušeného verdiktu předstírali, že půjčené peníze chtějí na financování svých obchodů, platili jimi ale především své předchozí dluhy. Všichni obžalovaní vinu popírali.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.